Anton Hrachovský Šport Šport

Hádzanárky klubu HKM Šurany vyhrali nedávno skončenú sezónu 1. ligy žien, vďaka čomu mali nárok na štart v nadnárodnej súťaži WHIL. Prečo sa jej zriekli?

Ilustračný obrázok k článku Vyhrali ligu, no medzi elitou budú chýbať. Prečo ostávajú hádzanárky Šurian v 1. lige?
Zdroj: HKM Šurany

O víťazkách 1. ligy žien v hádzanej sa rozhodlo až v úplnom závere sezóny. Šurany vyhrali vyrovnanú ligu o jediný bod pred Trenčínom a získali tak právo štartu v najvyššej súťaži – nadnárodnej slovensko-českej WHIL (Women Handball International League). Tretí Inter zaostal o tri a obhajkyne lanského prvenstva, juniorky z michalovskej Iuventy, o štyri body.

Pár dní po sezóne však odprezentovalo vedenie HKM Šurany zamietavé stanovisko ohľadom účasti vo WHIL, v ktorej účinkovali do roku 2005.

„Do WHIL sme sa neprihlásili. Nemáme na to totiž sponzora. Z tých skúseností, čo s WHIL máme, vieme, že naše financie nebudú stačiť na účinkovanie v tejto súťaži. Rokovali sme aj s pánom primátorom, no mesto jednoducho nemá na WHIL financie. Sú to trošku väčšie prostriedky ako v 1. lige. V tej nám stačí nejakých 15-tisíc euro, ale na WHIL nám to už nevyjde. Nemáme sponzora, čo by nám poskytol 150-tisíc,“ vyhlásil prezident klubu Imrich Várady.

Šurany sa tak opäť predstavia v 1. lige, čo je o stupeň nižšia súťaž v porovnaní so spomínanou WHIL. „Už sme podali prihlášku do 1. ligy, kde budeme hrať s našimi domácimi dievčatami,“ dodal na záver Várady.

Hokejisti hlásia ďalšiu posilu, spoza mora prichádza americký útočník
Hokejisti sa pripravujú na Tipsport Ligu, prichádza kanadská posila!
Novozámocká obrankyňa v reprezentačnom výbere: Na Majstrovstvá Európy sa neskutočne teším
Tvrdošovský mladík Kele strelil gól mesiaca v elitnej Fortuna lige, VIDEO
Hokejisti Nových Zámkov absolvujú prípravu proti zvučným menám, známa je aj výška vstupného
Osem hráčov z majstrovského ročníka podpísalo novú zmluvu. Kto všetko pokračuje v drese Nových Zámkov?