Anton Hrachovský Samospráva

Vyhradeným parkovacím miestam v Zámkoch je zatiaľ koniec: Radnica ich začala rušiť

Problém s prideľovaním parkovacích miest v Nových Zámkoch dospel do nového štádia. Pracovníci mesta začali s odstraňovaním vyhradených miest.

Ilustračný obrázok k článku Vyhradeným parkovacím miestam v Zámkoch je zatiaľ koniec: Radnica ich začala rušiť
Foto: Anton Hrachovský

V minulosti mali majitelia motorových vozidiel v Nových Zámkoch možnosť prenajať si vlastné parkovacie miesto. To je od februára 2019 minulosťou.

Okresný prokurátor totiž podal upozornenie proti spôsobu, akým mesto označovalo vyhradené parkovacie miesta. Súčasne namietal aj postup príslušníkov Policajného zboru SR pri zamietaní žiadostí mesta o vyhradenie parkovacích miesta a odporučil nájsť vzájomnú dohodu mesta s políciou.

Rušenie vyhradených parkovacích miest

Radnica tak musí tento problém vyriešiť. Zvažuje tiež možnosť zaviesť v meste zónové rezidentské parkovanie.

Vyplýva to z informačného materiálu, ktorý ešte v auguste 2019 predložila na zasadnutí komisie územného rozvoja, dopravy a životného prostredia Monika Kutenicsová, vedúca Odboru komunálnych služieb.

Aktuálne sa v Nových Zámkoch parkuje systémom dobrovoľnosti. Žiadateľ mohol donedávna požiadať o vyhradené parkovacie miesto pred obytným domom. Je prioritne určené pre obyvateľov s trvalým pobytom na konkrétnych uliciach.

Mesto zvolalo tri spoločné rokovania zástupcov samosprávy a štátnej polície, posledné sa podľa radnice malo konať v pondelok 25. novembra. „Do 27. novembra k žiadnej dohode nedošlo,“ informovala radnica.

Zamestnanci mesta teda začali odstraňovať vodorovné aj zvislé dopravné značenie vyhradených parkovacích miest. Robia tak postupne podľa termínov, kedy sa obyvateľom skončila platnosť vyhradeného parkovania.

„Užili si pritom množstvo invektív od nespokojných motoristov, ktorí si nemôžu ďalej predĺžiť vyhradené parkovanie a navyše ešte aj od tých, ktorí na mestskom úrade podali žiadosť o vyhradenie parkovacieho miesta a dodnes im nik nevyhovel,“ dodáva novozámocká samospráva.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie