Anton Hrachovský Samospráva

Na kryty kontajnerov pôjde ďalších 600-tisíc: Alternatíva využitia peňazí neprešla

Pri schvaľovaní rozpočtu mesta sa rozprúdila tiež debata o alternatívnom využití investície 600-tisíc eur. Radnica ich plánuje minúť na kryty na kontajnery. Časť poslancov bola za iné využitie tejto sumy.

Ilustračný obrázok k článku Na kryty kontajnerov pôjde ďalších 600-tisíc: Alternatíva využitia peňazí neprešla
6
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

V rámci debaty pri schvaľovaní rozpočtu mesta Nové Zámky na rok 2020 došlo aj na niekoľko pozmeňujúcich návrhov.

Jednou z investícií mesta je pokračovanie v osádzaní krytov na kontajnery. V roku 2020 si táto aktivita odkrojí z rozpočtu ďalších 600-tisíc eur. Práve téma prekrývania kontajnerov je jednou z tých, ktoré rozdeľujú tábor poslancov na dve skupiny.

Alternatíva ku krytom neprešla

Poslanec Michal Prešinský navrhol využiť plánovaných 600-tisíc eur na iný účel. Hodili by sa podľa neho viac na osvetlenie priechodov pre chodcov, odkúpenie bytov neplatičov v neslávnom „bielom“ činžiaku na Námestí republiky a výstavbu parkovacieho domu na ulici T. Vansovej.

Suma 600-tisíc eur by podľa Prešinského mohla tvoriť prvú časť celkovej investície do týchto troch „projektov“.

V prípade problémov v bytovom dome na Námestí republiky ide o dlhodobý problém. Obyvatelia sa na problémových susedov opakovane osobne sťažovali na mestskom zastupiteľstve.

Návrh sa nestretol s pochopením

Problém s parkovaním je rovnako dlhodobého charakteru na viacerých sídliskách. Témou nového, intenzívnejšieho osvetlenia priechodov pre chodcov sa časť poslancov začala zaoberať hlavne po nehode, ktorá sa koncom roka 2018 udiala na Nábrežnej ulici.

Pozmeňujúci návrh Michala Prešinského neprešiel, hlasovalo zaň iba 12 poslancov. Siedmi boli proti a až šesť poslancov nevedelo vyjadriť svoj názor.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Priechody pre chodcov v Nových Zámkoch dostanú špeciálne osvetlenie
6
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie