Anton Hrachovský Samospráva

Jedna z ulíc v Zámkoch prechádza opravou: Mederská dostane nový povrch, FOTO

Obyvatelia jednej z ulíc v Nových Zámkoch sa dočkajú poriadnej cesty. Už sa na nej pracuje.

Ilustračný obrázok k článku Jedna z ulíc v Zámkoch prechádza opravou: Mederská dostane nový povrch, FOTO
4
Galéria

Jednou z ulíc, na ktorej novom povrchu sa aktuálne pracuje, je Mederská ulica spájajúca Nitriansku cestu so Šulekovou. Na približne polovici starej Mederskej ulice opravujú pracovníci Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) prípojky.

Mederská s novou vozovkou

Ako prezradila hovorkyňa novozámockej radnice, pri vydávaní záväzného stanoviska zaviazalo mesto SPP, aby spoločnosť po skončení rekonštrukcie prípojok opravila i povrch v celej šírke vozovky.

„SPP si práce naplánoval na leto, na Mederskú povolá mechanizmy na opravy ciest – podobné, ako sme vlani videli pri opravách mestských komunikácií. Mesto túto prítomnosť techniky využije. Po rokovaniach s SPP, pracovníkmi vodárenskej spoločnosti, cestármi aj spoločnosťou Brantner dá mesto z vlastného rozpočtu osadiť nové obrubníky a opraviť aj zvyšnú časť Mederskej ulice,“ informuje radnica na svojom webe.

Celá 4,5 metrová vozovka od Nitrianskej až po Šulekovu ulicu teda dostane nový povrch. Na rozšírenie cesty po stranách však už podľa radnice nie je miesto.

Ďalšie opravy v meste

Okrem Mederskej ulice je v roku 2019 na pláne aj realizácia spevnenej cesty na Fajkovej ulici a tiež oprava ulice Vinohrady. V roku 2020 čaká mesto druhá etapa projektu obnovy povrchov miestnych komunikácií. Na rad sa má dostať 10 úsekov ciest o celkovej rozlohe 44 047,32 m2.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Rekonštrukcia Mederskej ulice v Nových Zámkoch
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie