Viktória Botošová Hokej

Novozámockým hokejistom sa darí: Na svoje konto si pripisujú ďalšie víťazstvo

Ďalšia výhra bielo – zelených. Tento krát sa im podarilo vydarené víťazstvo nad budapeštianskym Ferencvárošom. Pozrite sa, ako im to natreli!

Ilustračný obrázok k článku Novozámockým hokejistom sa darí: Na svoje konto si pripisujú ďalšie víťazstvo

V rámci 8. kola MOL Ligy privítali Novozámčania Ferencvároš. Po vyrovnaných dvoch tretinách ukázali domáci svoju kvalitu a zvíťazili 7:3. Najbližší zápas odohrajú Novozámčania už tento piatok o 18.hodine na domácom ľade, kde privítajú Coronu Brašov.

V prvej tretine sme videli tvrdú hru oboch mužstiev. Už v 2. minúte prišlo vylúčenie Pála, no domáci presilovú hru nedokázali využiť. V 5. minúte potrestal domácu obranu po prihrávke Sijku, Vladimír Dubek. Domáci napokon vyrovnali, keď sa v 14. minúte k odrazenému puku dostal Chrenko a prestrelil Budaia popod lapačku.

Na začiatku druhej tretiny sa nepodarilo domácim využiť presilovku. Práve naopak, na trestnú smeroval aj Marek Dubec. Presilovú hru sa však nepodarilo využiť ani Ferencvárošu. V 25. minúte prišlo ďalšie vylúčenie na strane hostí, ktoré už využil Martin Frolík. Ten dorazil puk do prázdnej brány po Hubovej tvrdej strele. V 29. minúte Uram oklamal hosťujúceho hráča a naservíroval puk Marekovi Dubecovi, ktorý skóroval. Už o 20 sekúnd však Zoltán Revák. „Fradi“ zatlačili domácich hokejistov a to v 34. minúte využil Aleš Černý. Hostia tak vyrovnali na 3:3. V 36. minúte Martin Frolík prihral voľnému Ľubovi Hurtajovi, ktorý pomedzi betóny prekonal Budaia.

V tretej tretine ovládli hru domáci hráči. V 42. minúte pokus Urama, reflexívne vyrazil Budai. V 45. minúte na dvojgólový rozdiel zvýšil Peter Polčík. V 50. minúte zvýšil na 6:3 Erik Čaládi, keď mu pred prázdnu bránu nahral Štefanka. Peter Polčík sa z gólu tešil aj po druhýkrát, keď mu do nájazdu nahodil Marek Uram.

Výsledok: 7.10.2014 HC Nové Zámky – Ferencvaros 7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Tretiny: 1:1, 3:2, 3:0
Góly a asistencie: 14. Chrenko (Štefanka, Čaládi), 27. Frolík (Huba, Faith), 30. Dubec (Uram), 36. Hurtaj (Frolík, Huba), 46. Polčík (Kameš, Uram), 51. Čaládi (Štefanka, Chrenko), 57. Polčík (Uram) – 6. Dubek (Sijka), 30. Revak (Sijka), 34. Černý (Mikušovič)
Rozhodcovia:Varjú Árpád, Dalibor Beniac – Soós Dániel, Berger Ákos
Vylúčenia: 5:6