Aktualizované Anton Hrachovský Hokej

Hokejisti HC Nové Zámky urobili rázny krok na ceste medzi slovenskú hokejovú elitu. V 9. kole baráže o Tipsport Ligu sa na domácom ľade postavili hráčom ŠHK 37 Piešťany a kvalitným výkonom si poistili prvé miesto v tabuľke. O osem novozámockých gólov sa postaralo až osem strelcov.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania ostávajú po gólovej prestrelke s Piešťanmi na čele barážovej tabuľky, VIDEO

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali v piatkovom 9. kole baráže o Tipsport Ligu na domácom ľade ŠHK 37 Piešťany 8:4 a poistili si tak prvé miesto v tabuľke. Desiate kolo je na programe v nedeľu 3. apríla, Piešťany sa predstavia v Bardejove.

Play-out Tipsport ligy 2015/2016 – 9. kolo
HC Mikron Nové Zámky – ŠHK 37 Piešťany 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Góly: 8. Dubec (Havlík), 18. Török (Zlocha), 24. Zlocha (Török, Korytko), 29. Čaládi (Podstavek, Opalek), 36. Kousalík (L. Novák), 49. Havlík (Opalek), 54. Frolík (Ďurčo, Podstavek), 59. Hegyi (L. Novák) – 11. Tibenský (Zálešák, S. Saliji), 16. Belluš (S. Saliji, Nechala), 39. Ručkay (S. Saliji, Belluš), 47. Tibenský (Kotaška, Zálešák). Rozhodovali: D. Konc, Lokšík – Kacej, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 3:3, oslabenia: 1:0, 3 128 divákov.

HC Nové Zámky: J. Chovan (23. Kristín) – Ďurčo, M. Chovan, Kousalík, Baron, Reichel, Opalek, Hrudík, Korytko – Podstavek, Čaládi, Frolík – Havlík, M. Hudec, L. Novák – Török, Zlocha, Dubec – Tábi, Hegyi, Fábry
ŠHK 37 Piešťany: Rybár (29. Nagy) – Nechala, Trefný, Filip, Brancis, Hluch, Kotaška – Ručkay, S. Saliji, Belluš – Zálešák, Tomčák, Tibenský – Šimíček, Tvrdoň, Hrehorčák – Kučera, Hudec, Valo

Hlasy po zápase:

Branislav Jánoš, asistent trénera Piešťan: „Ťažko sa mi to hodnotí. Došli sme sem v oklieštenej zostave. V stredu a vo štvrtok nám odpadlo veľa hráčov, prišli sme s piatimi bekmi a tromi útokmi, z ktorých niektorí chlapci nehrali mesiac. To nie je výhovorka, ale fakt, ktorý sa prihodil. Prišli sme s tým, že ideme hrať zo zabezpečenej obrany a pokúšať sa o rýchle brejky. Prvú tretinu sa nám to vcelku darilo, prehrávali sme, potom viedli, takže s prvou tretinou je spokojnosť, v druhej tretine nám Zámky odskočili a vyzeralo to s nami dosť biedne, ale na konci tretiny sme dalo gól. V tretej tretine sa nám podarilo vrátiť do hry gólom na 4:5, ale potom sme si fatálnymi chybami zápas prehrali. Snahu a bojovnosť chalanom nemôžeme uprieť, no trošku nám chýbalo taktické myslenie. Nato, že ideme brániť, tak osem gólov je strašne veľa, a to je asi tak všetko. Gratulujem Zámkom k víťazstvu. My sa musíme rýchlo oklepať, lebo nás čaká v nedeľu dlhá štreka do Bardejova a asi zápas o bytie a nebytie. Bohužiaľ, nemáme úplne všetko vo svojich rukách, ale nádej umiera posledná a bojujeme.“

Jaroslav Török, asistent trénera Nových Zámkov: „Konečný výsledok sa nerodil vôbec ľahko, pretože aj keď sme súperovi odskočili na rozdiel troch gólov 5:2, zrazu bolo 5:4 a súper ožil, bolo to veľmi ťažké. Výsledok 8:4 je síce pekný, ale naozaj sa nerodil vôbec ľahko. Samozrejme, dôležitým momentom v tomto zápase bol šiesty gól, ktorý nám dal pokoj na naše hokejky a vrátil nás do tej hry, ktorú sme produkovali predtým. Potešiteľné je naozaj to, že sme sa presadili osemkrát proti takému kvalitnému súperovi. Verím tomu, že to bol jeden z významných krokov, aby sa nám podarilo postúpiť do extraligy. Chcem sa poďakovať aj fantastickým fanúšikom, ktorí vytvorili perfektnú atmosféru, pri ďakovačke sme mali všetci zimomriavky. Chcel by som poďakovať obidvom našim brankárom a všetkým hráčom, lebo dnes na ľade nechali to povestné srdiečko. Ešte stále nám chýba maličký krôčik, stále musíme ísť za svojím cieľom a byť skromní.“