Domáci záver prípravy priniesol súboj s mladými kohútmi, rozhodol jeden gól

Novozámčania odohrali na domácom ľade posledný prípravný zápas pred štartom Tipsport ligy. Do cesty sa im tentoraz postavili mladíci z HK Orange 20.

Ilustračný obrázok k článku Domáci záver prípravy priniesol súboj s mladými kohútmi, rozhodol jeden gól

Už od úvodu stretnutia sa hralo hore-dole, pričom navrch mali jednoznačne domáci hokejisti, ktorí si aj vytvorili viacero sľubných šancí. Ako prvý premenil tú svoju Erik Čaládi, ktorý sa po šiestich minútach hry presadil pohotovou strelou z otočky, tesne pred súperovým brankárom. Čaládi bol kapitánom slovenskej reprezentácie do 20 rokov na Majstrovstvách sveta na prelome rokov 2007/2008. V spomínanom ročníku odohral aj 22 stretnutí za HK VSR SR 20, predchodcu dnešného výberu HK Orange 20.

V druhej časti hry ho gólovo napodobnil Martin Uhnák. Ten z prvej využil perfektnú prihrávku cez celú útočnú tretinu od Martina Chovana. Už o niekoľko sekúnd neskôr si tribúny zakričali „gól“ po tretí raz, to keď sa v nájazde presadil súperom tiesnený Dominik Hegyi.

Zdanlivo rozhodnutý zápas zdramatizovali hostia v záverečnej tretine, keď sa v rozpätí siedmych minút dvakrát trafil Lukáš Žiak.

Od 31. augusta čaká na HC Nové Zámky vystúpenie na medzinárodnom turnaji vo Švajčiarsku, kde si postupne zmerajú sily s EHC Biel (31.8.2016), SC Langenthal (1.9.2016) a BDL Grenoble (2.9.2016).

Nové Zámky – HK Orange 20 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 6.Čaládi (Uhnák), 34.Uhnák (Chovan), 35.Hegyi (Podstavek, Sandgren) – 53.Žiak (Pataky), 60.Žiak.
Vylúčenia: 5:4, navyše Hudec 5 min. + do konca zápasu, Využitie: 0:1, V oslabení: 0:0

HC Nové Zámky: Škorvánek (Borároš) – Sandgren, Čížek, Fábry, Brabenec, Hudec – Patterson, Chovan, Semorád, Rabbit, Hvíla – Ďurčo, Cardwell, Uhnák, Čaládi, Podstavek – Maier, Kousalík, Dubec, Hegyi, Sucharda

HK Orange 20: Durný (Babík) – Triška, Grman, Pataky, Oško, Sloboda – Bzdžoch, Košecký, Struška, Koyš, Vybíral – Jendrol, Hain, Horváth, Mišuta, Žiak – Danko, Burzík, Koziot, Trnka, Trudman