Anton Hrachovský Správy

Zo Zámkov až na poľsko-bieloruské pohraničie: Železnice upravili niektoré EC spoje

Železnice Slovenskej republiky pripravili pre cestujúcich niekoľko noviniek. Týkajú sa aj spojov prechádzajúcich Novými Zámkami, ktorými sa dá dostať až na poľsko-bieloruskú hranicu.

Ilustračný obrázok k článku Zo Zámkov až na poľsko-bieloruské pohraničie: Železnice upravili niektoré EC spoje
Foto: Anton Hrachovský

Nový cestovný poriadok (CP 2019/2020) Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) prináša viacero pozitív. V medzištátnej doprave bude aj naďalej premávať 8 rýchlovlakov medzi Bratislavu a Zürichom, Prahou a Košicami a Prahou.

Cestovanie do Poľska

Jedna z noviniek sa dotkne EC vlakov, stojacich v Nových Zámkoch. Ide o predĺženie trasy vlakov EC 130 Bathory (Budapest-Nyugati pu. 08:40 – Bratislava – Warszawa Centralna – Terespol 21:15) a EC 131 Bathory (Terespol 06:38 – Warszawa Centralna – Bratislava – Budapest-Nyugati pu. 19:20) obojsmerne až do resp. z poľsko-bieloruskej pohraničnej stanice Terespol, odkiaľ bude mať vlak výhodné prípoje do/z Minska aj do/z Moskvy.

Cestujúci do Poľska sa môžu tešiť na nové medzištátne rýchliky na linke Žilina – Gdynia Główna, ktoré budú prevádzkované v komerčnom režime aj na základe silného dopytu z poľskej strany.

Vlaky R 420 Rozewie (Žilina 16:27 – Gdynia Główna 06:33) a R 421 Rozewie (Gdynia Główna 21:17 – Žilina 11.44) budú premávať denne, pričom cestujúcim budú k dispozícii vozne 2. triedy, vozeň s oddielom pre cestujúcich s deťmi, ležadlový vozeň aj možnosť prepravy bicyklov.

Spolupráca ZSSK s poľskou stranou však okrem novej linky prináša aj rozšírenie vedenia vlakov na linke Poprad – Tatry – Muszyna, ktoré budú po novom premávať aj v zimnej turistickej sezóne.

Nový servis i preprava áut

Komfort a služby ocenia cestujúci v dvoch nočných medzištátnych vlakoch. Vlaky EN 442 Slovakia (Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:56) a EN 443 Slovakia (Praha hl. n. 22:15 – Humenné 10:33) budú od 6./7. januára 2020 disponovať aj lôžkovým vozňom WLABmz.

Servis v oddieloch deLuxe a Economy zabezpečia služby ako vlastná sprcha, toaleta, hotelový telefón, kartou uzamykateľné kupé, raňajkový balíček, hygienický balíček aj balená voda. Zároveň bude na tratiach Humenné – Praha, Košice – Praha a Poprad-Tatry – Praha možná preprava automobilov a motocyklov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie