Práca

Železnice hlásia nedostatok: Chýbajú zamestnanci, aj v Zámkoch

Kedysi to bola lukratívna a vyhľadávaná práca, ktorá sa dedila z generácie na generáciu. Dnes majú Železnice Slovenskej republiky problém s nedostatkom záujmu mladých ľudí o prácu v tejto oblasti. Aj v Nových Zámkoch.

Ilustračný obrázok k článku Železnice hlásia nedostatok: Chýbajú zamestnanci, aj v Zámkoch
Zdroj: TASR

Aj preto sa vedenie železníc rozhodlo, že sa aj počas tohto leta zapoja do propagačno-informačnej kampane na podporu duálneho vzdelávania. ŽSR, ktoré sú správcom koľají na Slovensku a zamestnávajú takmer 14.000 ľudí, chýbajú mladí ľudia v odborných profesiách. V najbližších 10 rokoch budú potrebovať viac ako 2000 nových zamestnancov.

Podľa hovorkyne Železníc Slovenskej republiky Martiny Pavlíkovej realizujú duálny systém vzdelávania celoplošne, teda v rámci celého Slovenska.

„Najvypuklejší problém s nedostatkom pozícií je na západe krajiny, konkrétne v Bratislave, Trnave, Leopoldove a v Nových Zámkoch,“ vysvetlila Pavlíková.

Železnice Slovenskej republiky sa podľa nej preto zaradili medzi takmer dve desiatky tunajších firiem, ktoré sa počas tohtoročného leta zapojili do kampane, ktorú zorganizoval Štátny inštitút odborného vzdelávania v Bratislave. Ďalšie podrobnosti denník prináša na šiestej strane v článku s názvom „Železniciam chýbajú ľudia, hľadajú ich aj počas leta“.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie