Anton Hrachovský Práca

Zaujímavá ponuka na vedúci post: Múzeum v Nových Zámkoch hľadá riaditeľa

Nitriansky samosprávny kraj vyhlásil výberové konanie na post riaditeľa Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch. Pozrite, čo musíte spĺňať, ak sa chcete o túto pozíciu uchádzať.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá ponuka na vedúci post: Múzeum v Nových Zámkoch hľadá riaditeľa
Zdroj: TASR

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch pravidelne prináša obyvateľom okrem stálej i tematické výstavy a prehliadky. Nejeden Zámčan si v jeho priestoroch osviežil spomienky na školské časy či podučil sa niečomu novému i v dospelosti.

Nitriansky samosprávny kraj najnovšie vyhlásil výberové konanie na pozíciu jeho riaditeľa. Rozhodnutie vzišlo z 8. zasadnutia zastupiteľstva NSK.

Čo musí nový riaditeľ spĺňať

Medzi kvalifikačné predpoklady budúceho riaditeľa zaradil zriaďovateľ múzea ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa a 5-ročnú prax v oblasti kultúry, prípadne 3-ročnú prax v oblasti riadenia kultúry.

K ďalším požiadavkám na výkon tejto funkcie zaradil NSK bezúhonnosť, znalosť príslušnej legislatívy, organizačné a riadiace schopnosti či znalosť štátneho jazyka. Záujemca musí byť právne spôsobilý a tiež musí predložiť vlastný projekt na rozvoj múzea.

Uchádzači musia predložiť aj niekoľko dokladov. Medzi nimi prihlášku na zaradenie do výberového konania, profesijný životopis, úradne overený doklad o dosiahnutom vzdelaní, čestné prehlásenie o odbornej praxi a originál z výpisu registra trestov, ktorý nie je starší ako 3 mesiace.

Prihláška a plat

Prihlášky je nutné zaslať do 16. novembra, do 14:00 v zatvorenej a označenej (Výberové konanie – Riaditeľ Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch) obálke na adresu Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, oddelenie riadenia ľudských zdrojov a PaM, Rázusova 2A, 949 01 Nitra. Odovzdať ju možno aj osobne do podateľne Úradu Nitrianskeho samosprávneho kra­ja.

Čo sa týka platu, tak ten bude odvodený podľa dosiahnutého vzdelania, počtu odpracovaných rokov a plnenia pracovných úloh. Minimum je stanovené na 1100 eur.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie