Zásah elitného Lynx Commanda v Komárne: Súvisieť by mal s vraždou novinára

V Komárne zasahuje elitné policajné Lynx Commando. Akcia by mohla mať súvis s vyšetrovaním vraždy mladého novinára a jeho snúbenice.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Zásah elitného Lynx Commanda v Komárne: Súvisieť by mal s vraždou novinára
Foto: Rastislav Búgel

S informáciou o zásahu špeciálneho komanda v Komárne prišiel webový portál noviny.sk. V dome, v ktorom zásah prehieha, má bývať 44-ročná Alena. Podľa portálu sa policajná akcia koná pravdepodobne v súvislosti s prípadom vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Zásahu predchádzala akcia v Kolárove

Polícia vo štvrtok 27. septembra ráno zadržala osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti, čo má súvisieť so spomínanou vraždou. Bližšie informácie nechce poskytovať, aby nedošlo k mareniu vyšetrovania. Policajná akcia v Kolárove trvala celý deň, zasahovalo 55 elitných kukláčov. Ani generálna prokuratúra sa nechce bližšie vyjadrovať k procesným úkonom a žiada novinárov o zdržanlivosť pri informovaní.

Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynie od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Sudca bude mať od podania návrhu 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby. O prípadnom väzobnom stíhaní by mal teda sudca pre prípravné konanie rozhodnúť najneskôr do pondelka 1. októbra.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR