Anton Hrachovský Správy

Zapojiť sa môžu aj školáci zo Zámkov: Čaká na nich výzva ako bojovať proti fajčeniu

Ďalší ročník celoslovenskej súťaže pozýva žiakov zo základných a umeleckých škôl zapojiť sa do boja proti cigaretám. Čaká na nich niekoľko tém a dve kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Zapojiť sa môžu aj školáci zo Zámkov: Čaká na nich výzva ako bojovať proti fajčeniu
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2019/2020 už 8. ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet. Súťaž je určená pre žiakov základných a základných umeleckých škôl na Slovensku.

Ich úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na jednu z troch tém. Môže ísť o zdravý životný štýl, zodpovedanie otázky „ako chcem tráviť voľný čas“ a tiež prezentácia negatívneho postoja k fajčeniu a k iným návykovým látkam.

„Cieľom je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky a poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi čoraz mladšou skupinou detí,“ uvádzajú organizátori súťaže.

Súťaž v dvoch kategóriách

V tomto ročníku budú žiaci základných a základných umeleckých škôl z celého Slovenska súťažiť v dvoch kategóriách. Prvou je celoslovenská umelecká kategória, čo je celoslovenská výtvarná súťaž, kde o víťazoch rozhodne odborná porota. Celkovo ohodnotí prvých 10 miest.

Druhá kategória je celoslovenskou internetovou a jej podstatou je súťaž v propagácii projektu. O víťazovi rozhodne v internetovom hlasovaní verejnosť. Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke www.rodinabezcigariet.sk. Ocenených bude tiež prvých 10 umiestnení.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie