Anton Hrachovský Správy

Zapojili sa i policajti zo Zámkov a Štúrova: Výzva Tetris Challenge na Slovensku, FOTO

Do výzvy, ktorá pobláznila celý svet, sa zapojili ja policajti z Nových Zámkov a Štúrova. Vytvorili živý tetris, pozrite na to.

Ilustračný obrázok k článku Zapojili sa i policajti zo Zámkov a Štúrova: Výzva Tetris Challenge na Slovensku, FOTO
2
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Do celosvetovej Tetris challenge sa zapojili aj policajti z Nových Zámkov a Štúrova. Idea tejto výzvy prišla zo Švajčiarska, kde sa muži zákona z Zürichu inšpirovali legendárnou videohrou Tetris.

Dvaja švajčiarski dopravní policajti povykladali obsah služobného auta, no chýbali im panáčikovia. K policajnému príslušenstvu si teda ľahli a vznikol ľudský Tetris.

Tetris výzva v Nových Zámkoch a Štúrove

Do „Tetris Challenge“ sa už zapojili vojaci, hasiči, záchranári, policajti ale i lekári zo Singapuru, Nového Zélandu, Nemecka, Talianska, Bieloruska, Kanady ale aj naši susedia z Čiech.

Ako prví jej 27. septembra podľahli košickí policajti PMJ. Neskôr sa pridali muži zákona zo Štúrova a najnovšie aj z Nových Zámkov (na titulnej snímke).

V prípade štúrovských policajtov sa v ich výbave okrem výstroje či zbraní objavila aj jedna netradičná pomôcka. Ide, o dnes už takpovediac historický, písací stroj. Muži zákona – kynológovia z Nových Zámkov zapojili do výzvy aj svojich štvornohých kolegov.

Tetris je jednou z najúspešnejších počítačových hier všetkých dôb. Vo veľa verziách je rozšírená po celom svete. Vyvinul ju v roku 1984 Rus Alexej Pažitnov, keď pracoval na moskovskej akadémii vied.

Vo fotogalérii: Muži zákona z Nových Zámkov a Štúrova sa zapojili do Tetris challenge.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Zdroj: YouTube.com
Do Tetris challenge sa zapojili aj policajti z Nových Zámkov a Štúrova
2
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie