Anton Hrachovský Šport

Cez víkend sa v Nových Zámkoch hral predohrávaný zápas 9. kola extraligy vo futsale. Žiaľ, naši hráči ťahali za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Zámockí futsalisti privítali v extralige Lučenec: Dva góly ale na body nestačili

V sobotňajšej predohrávke 9. kole 1. SLF zvíťazili futsalisti Lučenca na palubovke Nových Zámkov vysoko 8:2. Zámčanom patrí so 7 bodmi siedma priečka, rovnaký počet má na konte aj šiesta Banská Bystrica a ôsme Podolie. Práve Bystričania čakajú na Zámčanom v ďalšom zápase, ktorý sa odohrá 15. decembra v hale Milémium.

„Do Nových Zámkov sme išli s cieľom bodovať, čo sa nám aj podarilo. Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. V prvom polčase sme si vytvorili bezpečný náskok, strelili sme súperovi päť gólov po pekných akciách. Druhý polčas bol z našej strany veľmi rozháraný, prvých päť minút sme strácali jednoduché lopty. V tomto úseku hry bolo veľa nepresností na oboch stranách. Šťastie, že sme neinkasovali gól, lebo domáci mali niekoľko sľubných príležitostí. Druhá polovica druhého polčasu už bola z našej strany lepšia, vytvorili sme si niekoľko šancí, žiaľ, premenili sme len tri. Konečný výsledok 8:2 nás teší, ale od dnes sa musíme sústrediť na ďalší zápas,“ citovala trénera Lučenca Mariána Berkyho internetová stránka futsalslovakia.sk.