Anton Hrachovský Kultúra

Zámky zaplavili talenty: Na pódiu sa stretli hráči na bicích z celého Slovenska, VIDEO

V Nových Zámkoch sa konal už 3. ročník prehliadky v hre na bicích. Vďaka tomu sa v meste zišli mladí talentovaní bubeníci z celej krajiny, od Bratislavy až po Humenné.

Zdroj: Dnes24.sk

Základná umelecká škola Nové Zámky zorganizovala už 3. ročník Celoslovenskej súťažnej prehliadky v hre na bicích nástrojoch. Tento typ prehliadky ja na Slovensku unikátom.

Zraz talentov v Nových Zámkoch

Už tretí rok sa tak v Zámkoch stretli talentované deti a pedagógovia z celého Slovenska. „Organizátori, porotcovia, učitelia a talentovaní mladí bubeníci z celého Slovenska svojimi vynikajúcimi výkonmi vytvárajú dobrú náladu a priateľskú atmosféru podujatia,“ uviedol Gejza Farkaš, organizátor súťaže.

V celkovo 4 kategóriách sa predstavilo niekoľko desiatok účastníkov, medzi nimi aj tí z Nových Zámkov. Základnú umeleckú školu z nášho mesta zastupovali Adam Guláš (zlaté pásmo v kategórii I/B, strieborné v kategórii „Ukáž, čo vieš“), Samuel Bób (zlaté pásmo v I/B, bronzové v „Ukáž, čo vieš“), Timotej Fazekas (strieborné v kategórii II „Ukáž, čo vieš“), Peter Humpolák (strieborné pásmo I/B a tiež strieborné v kategórii II „Ukáž, čo vieš“).

Víťazom v kategórii I/A sa stal Timur Longauer zo ZUŠ J. Cikkera Banská Bystrica, v kategórii I/B zas najlepšie obstál Martin Zajac zo ZUŠ L. Stančeka Prievidza.

Medzi účastníkmi Kategórie II „Ukáž, čo vieš“ najviac zabodoval Tomáš Chalachan zo SZUŠ VIA ARTO Humenné a v hre na xylofón si výhru odniesol Martin Zajac zo ZUŠ L. Stančeka Prievidza.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Celoslovenská súťažná prehliadka v hre na bicích nástrojoch v Nových Zámkoch
19
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie