Anton Hrachovský Iné športy

Zámky ťahali u nováčika za kratší koniec: V kádri majú druhého najlepšieho strelca ligy

Hádzanári Nových Zámkov nestačili na nováčika ligy. V ďalšom kole sa navyše predstavia u súpera, i keď pôvodne mali hrať na domácej palubovke.

Zdroj: YouTube.com

Po takmer troch týždňoch vybehli na súťažný zápas hádzanári MHC Štart Nové Zámky. Na východe Slovenska bol ich súperom nováčik ligy Košice Crows. V 8. kole Slovnaft Handball extraligy však Novozámčania nebodovali a s Košičanmi prehrali pomerom 26:34.

Po piatej prehre v aktuálnom ročníku tak Zámčanom patrí 7. miesto so stratou jedného bodu na Topoľčany a dvoch bodov na piatu Šaľu.

Do duelu zasiahol aj Tomáš Tschur, ktorý zaťažil konto súpera 11 gólmi a stále si tak drží vynikajúcu druhú priečku medzi najlepšími strelcami. S 54 gólmi stráca na vedúceho Péchyho z Hlohovca jediný gól.

Ďalší ligový zápas mali hráči Štartu odohrať na domácej palubovke 6. novembra proti Topoľčanom. Vedenie novozámockého klubu však požiadalo o výmenu domáceho prostredia z dôvodu vážneho poškodenia palubovky v hale Milénium. Došlo k nemu počas Majstrovstiev sveta v silovom trojboji. Zápas 9.kola hádzanárskej extraligy sa tak odohrá vo štvrtok 7.novembra o 18:00 v Topoľčanoch.

Košice Crows – MHC Štart Nové Zámky 34:26 (16:13)

Najviac gólov: Antl 10, Hruščák, Hriňák po 6 – Tschur 11/6, Rakatynec 4

Rozhodovali: Bačík, Klimko, vylúčení: 3:6, 7 m hody: 3/0 – 6/6, 300 divákov

Zostavy:

Košice Crows:
Krok, Šiška, Hruščák, Majirský, Guzy, Hriňák, H. Müller, Hájnik, Vernarský, N. Müller, Dani, R. Antl st., R. Antl ml., Ľoch, Urban, Birdahič

MHC Štart Nové Zámky:
Pavlovič, Meluš, F. Kocák, M. Kocák, Tschur, Masaryk, Molnár, Vadkerti, Hricišon, Straňovský, Salgó, Juhás, Chovan, Rakatynets, Tilandy

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie