Hokejisti HC Mikron Nové Zámky vyhrali v jedinom nedeľňajšom dueli 6. kola Tipos extraligy doma nad HK Dukla Trenčín 5:1. Domáci otočili skóre päťgólovým uragánom v záverečnej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Zámky si poradili s Trenčínom: Rozhodol gólový uragán v záverečnej tretine, FOTO
6
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Novozámčania nastúpili iba na svoj druhý zápas v prebiehajúcom ročníku a na ich hre to bolo v prvej časti vidieť. Trenčín herne dominoval. Fínsky brankár domácich Kiviaho musel už v 2. minúte čeliť úniku Hlinku z ľavej strany a čisté konto si uchoval aj o čosi neskôr pri vylúčení Ordzovenského. Mal však oveľa viac práce ako jeho náprotivok, hoci aj Valent ukázal svoje kvality a v 8. minúte zlikvidoval „tutovky“ Juríka a Giľáka. Dukla sa zaslúžene dostala do náskoku v 13. minúte, keď sa strelecky presadil Hecl.

Hostia aj v druhej časti pokračovali v aktivite. V 25. minúte napriahol v presilovej hre od modrej čiary Jaborník a následná dorážka Hecla skončila iba na bočnej sieti. Už o minútu neskôr „horelo“ opäť pri Kiviahovi, Bezúch však netrafil priestor jeho bránky. Trenčania sa dostali do šance aj pri vlastnom oslabení, Krajč pred polovicou duelu netrafil presne. V závere prostrednej tretiny mali domáci veľkú šancu vyrovnať vo viac ako minútovej presilovke o dvoch hráčov, ale skóre sa nemenilo.

Novým Zámkom vyšla skvele záverečná časť.

V priebehu troch minút otočili skóre, keď najskôr po skončení presilovky po prihrávke Obdržálka vyrovnal Holovič a potom fínsky útočník Seppänen v 45. minúte upravil po samostatnej akcii pri vlastnom oslabení na 2:1 pre domácich. Trenčín kopil chyby a pykal – desať minút pred koncom Rogoň tečovanou strelou pridal tretí zásah svojho tímu, Seppänen v 55. minúte zvýšil na 4:1 a dokonalý obrat zavŕšil Obdržálek necelé štyri minúty pred koncom.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 5:1 (0:1, 0:0, 5:0)

Góly: 42. Holovič (Obdržálek, Giľák), 45. Seppänen, 50. Rogoň, 55. Seppänen (Obdržálek), 57. Obdržálek (Hämäläinen) – 13. Hecl (Paukovček, Valach). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Synek, Crman, vylúčenia: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Holenda, Drtina, Mikuš, Šeliga, Västilä, Fereta, Ordzovenský – Hämäläinen, Seppänen, Obdržálek – Rogoň, Embrich, Zahradník – Jurík, Holovič, Giľák – Rehák, Ondrušek, Andrisík

HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Mesikämmen, Ackered, Jaborník, Sládok, Bokroš, Rajnoha, Stacha – Kettunen, Väyrynen, Bezúch – Hecl, Paukovček, Valach – Hlinka, Švec, Kukuča – Ďurina, Ferenyi, Krajč

Martin Hrnčár, tréner Mikron Nové Zámky: „Hrali sme iba druhý zápas v sezóne, kým Trenčín je už rozbehnutý. Niekedy to preto v prvých dvoch tretinách vyzeralo akoby sme sa stretli iba včera, bolo to z našej strany veľmi slabé a ohromne nás podržal brankár Kiviaho. V tretej sme preto stiahli hru na tri formácie, zmenili sme taktiku a vyšlo nám to.“

Ján Pardavý, tréner Dukly Trenčín: „Neviem ako mám takýto zápas zhodnotiť. Dve tretiny sme boli lepším tímom, súperov brankár podal výborný výkon. Naše presilovky, to je jedna katastrofa a to, čo sa stalo v tretej tretine musi mať nejaké následky. Niektorí hráči si tu nezaslúžia hrať.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.