Anton Hrachovský Iné športy

Zámky s istotou prvej šestky: Parádne schladili ambiciózneho nováčika

Hádzanári Nových Zámkov odohrali prvý súťažný duel roku 2020. A divákom sa veru musel páčiť.

Zdroj: Facebook

V 17. kole hádzanárskej Slovnaft extraligy porazili hráči MHC Nové Zámky ambiciózneho nováčika Košice Crows 34:29. Košičanom patrilo pred zápasom druhé miesto, pred štyrmi dňami vyhrali doma nad Prešovom.

Na duel v Zámkoch však nebudú spomínať v dobrom. Postarali sa o to domáci hráči, ktorí sa už od úvodu naťahovali so súperom o vedenie. Až od 18. minúty unikli Košičanom na rozdiel troch gólov. Prvý polčas vyhrali 18:13.

Náskok si udržali aj v druhom dejstve, päť minút pred koncom viedli už o sedem gólov, aby nakoniec zvíťazili 34:29.

Najlepším strelcom domácich ale i celého duelu bol Tomáš Tschur s deviatimi presnými zásahmi, zdatne mu sekundoval osemgólový Tomáš Dévai. Pre 17-ročného dorastenca to boli prvé góly medzi mužmi. Brankár Michal Meluš strelil až dva góly.

Keďže Šaľa tesne prehrala v Prešove, v ligovej tabuľke ju preskočili práve Nové Zámky a usadili sa na piatej priečke.

Nové Zámky majú na konte 14 bodov. Na štvrtý Hlohovec strácajú jediný bod, rovnako jeden bod majú náskok pred rivalom zo Šale. Medzi najlepšími strelcami ligy má stále svoje miesto Tomáš Tschur, so 114 gólmi je druhým najlepším v tejto štatistike.

Posledný zápas základnej časti odohrajú Novozámčania v sobotu 1. februára 2020 na pôde Topoľčian. „Žochári“ sú predposlední, z posledných piatich zápasov vyhrali dva. Zámčania z posledných piatich zápasov prehrali iba raz, trikrát sa tešili z výhry a jeden zápas skončil remízou.

Isté je, že Zámky neskončia po základnej časti horšie ako šieste a budú tak súčasťou nadstavby o 1. – 6. miesto. V hre je ale aj štvrtá priečka, keďže momentálne štvrtý Hlohovec sa predstaví u vicemajstra v Považskej. Aktuálne šiestu Šaľu čaká povinná jazda s Modrou.

MHC Štart Nové Zámky – Košice Crows 34:29 (18:13)

Najviac gólov: Tschur 9/1, Dévai 8, Juhás 5 – Ľoch 8, Urban 6, Pecha 4/2, Hriňák 4. Rozhodovali: Oťapka, Zubo, vylúčení: 4:4, 7 m hody: 1/1 – 4/2, 150 divákov

MHC Štart Nové Zámky:
Meluš, F. Kocák, M. Kocák, Tschur, Bleho, Lacena, Masaryk, Dévai, Molnár, Vadkerti, Straňovský, A. Veréb, Salgó, Juhás, Chovan, Rakatynets

Košice Crows:
Hruščák, H. Müller, Vernanský, Majirský, Guzy, Pecha, Hriňák, N. Müller, Ľoch, Ivanov, Urban

Výsledky ďalších stretnutí 17. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:

• HáO TJ Slovan Modra – MŠK Považská Bystrica 17:26 (9:16)
  • ŠKP Bratislava – HK Agro Topoľčany 30:22 (15:9)
  • Tatran Prešov – HKM Šaľa 23:22 (11:10)

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.