Anton Hrachovský Iné športy

Zámky s debaklom na Šariši: Proti najlepšiemu tímu Slovenska sa nechytali

Hádzanári Nových Zámkov nemali svoj deň. Na horúcej pôde v Prešove nemali nárok na bodový zápis.

Ilustračný obrázok k článku Zámky s debaklom na Šariši: Proti najlepšiemu tímu Slovenska sa nechytali

Vo 4. kole hádzanárskej Slovnaft Handball extraligy mužov v skupine o 1. – 6. miesto zvíťazil Tatran Prešov nad Novými Zámkami 39:16.

Už od úvodných minút chytili favorizovaní domáci zápas pevne do svojich rúk. Prekvapenie nepripustili a úvodný polčas vyhrali vysoko o desať gólov. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán a v 40. minúte viedli Prešovčania už o 19 gólov. Svoj náskok sa im podarilo ešte zveľadiť a Zámčania si tak zo Šariša odviezli vysokú prehru o 23 gólov.

Po štyroch nadstavbových kolách patrí Zámčanom piate miesto. Do semifinále postúpia prvé štyri tímy. S najväčšou pravdepodobnosťou budú súpermi Zámčanov v boji o štvrtú postupovú priečku hráči Šale a Hlohovca.

V prvej desiatke najlepších strelcov nadstavby figuruje aj Zámčan Gabriel Vadkerti. S 18 gólmi mu patrí 9. miesto.

V piatom kole sa Zámčania predstavia v piatok 6. marca. Na domácej palubovke privítajú vicemajstra z Považskej Bystrice.

Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky 39:16 (20:10)

Najviac gólov: Straňovský 9, Rábek 7/1, Vučko 5, Rečičár 5/1 – Veréb a Tschur po 4, Tilandy 2

Rozhodovali: Palovčák, Šimko, 7 m hody: 3/2 – 3/1, vylúčení: 2:3, 358 divákov