Zámky bodovali v Miškovci: Víťaza určili až samostatné nájazdy

Na 7. zápas nadstavbových bojov o play off vycestovali Zámčania do Miškovca.

Ilustračný obrázok k článku Zámky bodovali v Miškovci: Víťaza určili až samostatné nájazdy

Hokejisti DVTK Miškovec zvíťazili v nedeľňajšom domácom dueli 7. kola nadstavby v skupine o 7.-12. miesto Tipsport Ligy nad Novými Zámkami 3:2 po nájazdoch. Maďarský tím si vďaka triumfu udržal nádej na účasť v play off, v tabuľke mu patrí deviata priečka so ziskom 77 bodov, rovnaký počet má aj ôsma Nitra.

Domáci začali lepšie, prvé šance mali Vas a Valchař, ale svoje príležitosti nevyužili. Potom prevzali opraty zápasu do rúk Zámčania, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale ani oni nemierili presne.

Skóre otvoril na začiatku druhej tretiny kurióznym spôsobom János Vas, jeho strelu tečoval do vlastnej bránky obranca Mikuš. Hra sa potom opäť vyrovnala, šance mali oba tímy, ale v 36. minúte vypálil spomedzi kruhov Pavúk a vyrovnal.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V tretej tretine domáci chceli rozhodnúť o dôležitom triumfe, ktorý by ich udržal v boji o play off, a opäť skórovali po hrubej chybe hostí. Brankár Nechvátal v snahe rýchlo rozohrať puk zaváhal, čo využil Vojtkó a poslal ho do siete. Zámčania však opäť dokázali vyrovnať, dve minúty po góle Vojtka sa o to postaral Bajtek a poslal duel do predĺženia.

V ňom mali možnosť rozhodnúť obe mužstvá, ale rozuzlenie napokon priniesli až nájazdy. V nich ukázali viac kumštu hráči DVTK, ktorí premenili tri pokusy, Zámčania iba jeden.

DVTK Miškovec – HC Mikron Nové Zámky 2:2 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 21. Vas (Vandane), 48. Vojtkó (Harrison, Beauviller), rozh. nájazd Galanisz – 36. Pavúk (Andrisík, Jurík), 56. Bajtek (Hatala)

Rozhodovali: Korba, Rencz – Beniač, Soltész, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Rodman (DVTK) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1025 divákov.