Zámkom sa nepriaznivú sériu prerušiť nepodarilo: Doma podľahli aj Nitre

Hokejisti HK Nitra sa dokázali rýchlo otriasť z prehry 3:7 v Trenčíne a v nedeľnom súboji 36. kola Tipos extraligy zvíťazili na ľade HC Mikron Nové Zámky 2:1. "Býci" sa nevedia vymaniť z hernej krízy, prehrali už siedmy zápas za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Zámkom sa nepriaznivú sériu prerušiť nepodarilo: Doma podľahli aj Nitre
Zdroj: Rastislav Búgel

Hosťom vyšiel vstup do zápasu, už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď Tvrdoň dostal prihrávku k ľavému kruhu a tvrdou strelou prepálil Kiviaha v bránke Nových Zámkov. Domáci zostali po rýchlom góle otrasení a chvíľu trvalo, kým sa dostali do tempa. V 11. min sa Števuliak zbavil brániaceho Nemca, no zoči-voči Cowleymu neuspel. „Býci“ sa dočkali o šesť minút neskôr, keď v presilovke Seppänen poslal z pravej strany puk pred bránku Nitry a Jurík ho kolenom usmernil do siete. Gól ešte musel odobriť videorozhodca.

V úvode druhej tretiny mali veľkú šancu domáci, no fínsky obranca Västilä vo výbornej pozícii nenamieril presne. V 25. min hostia zaváhali pri prechode do útoku, Slovák sa z vlastného obranného pásma vyrútil dopredu, jeho príklep však Kiviaho zneškodnil. Nové Zámky odpovedali strelou Mikuša, ktorá orazítkovala žŕdku Cowleyho bránky.

V tretej časti sa čakalo, ktorý tím urobí rozhodujúcu chybu. Najprv mali obrovskú šancu Nitrania, keď sa dostali do prečíslenia, Finlay sa rozhodol situáciu riešiť sám a v koncovke neuspel. Na opačnej strane mohol nakloniť misky váh na stranu domácich Clarke, po prihrávke Majdana zostal sám pred Cowleym, no puk sa mu v rozhodujúcej chvíli zošmykol z čepele. Kľúčový moment prišiel v 54. min, Mezei delovkou od modrej prepálil Kiviaha a poslal hostí do vedenia. Gól opäť riešil videorozhodca a opäť ho uznal. Domáci v závere v snahe vyrovnať odvolali brankára a skúsili to v šestici, ale vytúženého gólu sa nedočkali.

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 17. Jurík (Västilä, Seppänen) – 4. Tvrdoň (Finlay), 54. Mezei (Žitný). Rozhodovali: Baluška, Lokšik – Jurčiak, Durmis, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Clarke, Fereta, Roman, Holenda, Mikuš, Šeliga – Jurík, Seppänen, Števuliak – Bajtek, Doggett, Majdan – Okoličány, Ondrušek, Zahradník – Tóth, Andrisík, Petrík

HK Nitra: Cowley – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Hřebíček, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Finlay – Kollár, Dauda, Žitný – Fominych, Foget, Molnár – Minárik, Šiška, Múčka

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.