Anton Hrachovský Iné športy

Zámčania zdolali Modru a poskočili v tabuľke: Tschur medzi najlepšími strelcami

Novozámockí hádzanári si pripísali druhé víťazstvo v troch zápasoch. V extraligovej tabuľke im patrí pekné tretie miesto.

Zdroj: YouTube.com

V 4. kole Slovnaft Handball Extraligy zvíťazili hráči MHC Štart Nové Zámky na palubovke v Modre pomerom 30:21. Vedenia sa ujali v ôsmej minúte duelu, polčas vyhrali o 7 gólov. Svoj náskok v druhom dejstve ešte zveľadili a Modranov porazili o deväť gólov.

Strelecky sa výborne darí Tomášovi Tschurovi, ktorému patrí s 22 gólmi v troch zápasoch druhé miesto v tabuľke strelcov. Na prvého Hruščáka z Košíc stráca jediný gól, pričom odohral o zápas menej.

Po troch stretnutiach sa tak Zámčania usadili na tretej priečke tabuľky, lídrom sú Košice Crows, ktoré však majú na konte o jeden duel viac. Ďalší ligový zápas absolvujú hráči Štartu v stredu 25. septembra na domácej palubovke proti Hlohovcu.

HáO TJ Slovan Modra – MHC Štart Nové Zámky 21:30 (7:14)

Najviac gólov: Lacena 6/4, Arokszallasi 4, Eštok a Lackovič po 3 – Tilandy 6, Tschur 6/1, Rakatynec 4

Rozhodovali: Balogh, Oťapka, vylúčení: 5:4, ČK: Kocák (N. Zámky), 7 m hody: 4/4 – 4/3, 150 divákov