Anton Hrachovský Iné športy

Zámčania začali nadstavbu: Dobre rozbehnutý duel nedokázali premeniť na výhru

Hádzanári Nových Zámkov majú za sebou úvodný duel nadstavbovej časti ligovej súťaže. Narazili v ňom na ambiciózneho nováčika z Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania začali nadstavbu: Dobre rozbehnutý duel nedokázali premeniť na výhru

Najvyššia súťaž v hádzanej na Slovensku – Slovnaft Handball Extraliga má za sebou úvodné zápasy nadstavbových skupín. V tej o 1. – 6. miesto sa predstavili aj hráči MHC Štart Nové Zámky. V prvom kole narazili na ambiciózneho nováčika Košice Crows. Košičania skončili po základnej časti na druhom mieste.

Do stretnutia vstúpili lepšie Novozámčania, v podstate až do 24. minúty si udržiavali tesný náskok, potom sa však karta obrátila a Košičania vyhrali úvodné dejstvo o štyri góly.

V druhom polčase si východniari svoje vedenie postrážili a i keď Zámčanom sa podarilo duel zdramatizovať, body za výhru ostali v Košiciach.

V druhom kole nadstavby čaká Zámčanov zápas v piatok 14. februára na palubovke Hlohovca.

Košice Crows – MHC Štart Nové Zámky 25:23 (16:12)

Najviac gólov: Guzy 6/2, Hájnik 6, Pecha 5/1 – Rakatynec 7, Tschur 5, Vadkerti 4

Rozhodovali: Cipov, Klus, 7 m hody: 5/3 – 1/1, vylúčení: 4:6, ČK: Chovan (Nové Zámky) po 3 vylúčeniach, 250 divákov

Košice Crows:
H. Müller, Vernanský, Guzy, Pecha, Hriňák, Hájnik, N. Müller, Malic, Dani, Ľoch, Antl, Ivanov, Radčenko, Kľučár

MHC Štart Nové Zámky:
Pavlovič, Meluš, F. Kocák, M. Kocák, Tschur, Lacena, Dévai, Molnár, Vadkerti, Straňovský, Veréb, Salgó, Juhás, Chovan, Rakatynets

Výsledok druhého stretnutia 1. kola nadstavby Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:

• MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 30:21 (16:9)

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.