Zámčania viedli v Nitre: Napokon nedokázali dotiahnuť duel do víťazného konca

Hokejisti Nitry zdolali v piatok v 13. kole Tipsport Ligy na domácom ľade Nové Zámky.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania viedli v Nitre: Napokon nedokázali dotiahnuť duel do víťazného konca

Atraktívny derby zápas medzi Nitrou a Novými Zámkami sa odohrával vo výbornej atmosfére, ku ktorej pripeli oba tábory. Úvodná tretina priniesla tri góly. V 4. minúte šikovne tečoval puk Bortňák a Nitra viedla 1:0. Vyrovnanie zabezpečil v 12. minúte Ručkay, ktorý si našiel puk v skrumáži – 1:1. V 15. minúte urobila hosťujúca defenzíva chybu a tú dokázal potrestať Slovák – 2:1. Po skončení tretiny nastala potýčka medzi Slovákom a Novákom. Pri odchode do kabín sa do nej zaplietol aj domáci vedúci mužstva a musel opustiť striedačku. Rovnako putoval predčasne pod sprchy za trest v hre aj hosťujúci obranca Novák.

V 24. minúte zaskočil Jakúbek brankára Šimbocha strelou z kategórie chytateľných – 2:2. Nitrania mali výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale Zámčania ju dokázali ubrániť. Veľkú zásluhu mal na tom brankár Košarišťan, ktorý predviedol fantastický zákrok lapačkou proti strele Blackwatera. Vzápätí, po nevyužitej presilovej hre Nitry mali početnú výhodu hostia a tým sa už darilo lepšie. Výbornú prácu cloniaceho Urbana zúžitkoval v 28. minúte Nejezchleb – 2:3. Hostia mohli odskočiť aj na rozdiel dvoch gólov, ale prečíslenie troch proti jednému nedokázal využiť Hruška. V 36. minúte urobil chybu Rogoň, ktorého prihrávku stredom zachytil Lantoši a namieril presne pri tyčku – 3:3.

V tretej tretine ukazovali väčšie chcenie po víťazstve domáci, ale v zakončení im chýbal dôraz. Hostia sa väčšinu tretiny bránili, čo proti ofenzívnemu mužstvu, akým je Nitra, nebol najlepší nápad. Domáci mali niekoľko šancí, ale gólovo sa ujala až presná strela McCormacka z 55. minúty a Nitra viedla 4:3. Zámčanom zostávalo 5 minút na vyrovnanie, ale sily už ubúdali. Definívu výsledku 5:3, dal 58 sekúnd pred koncom Rapáč, ktorého našiel presnou prihrávkou Scheidl.

HK Nitra – MHC Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 4. Bortňák (Kerbashian), 15. Slovák (Lantoši), 36. Lantoši, 55. McCormack (Slovák), 60. Rapáč (Scheidl, Bortňák) – 12. H. Ručkay (J. Jurík), 24. Jakúbek (Fábry), 28. Nejezchleb (Juraško) Rozhodovali: Kalina, Kincses – Jobbágy, Árkovics, vylúčení: 5:7, navyše: Novák (Nové Zámky) TH za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2929 divákov.

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Kerbashian – Hrušík, Čaládi, Fominych – Pätoprstý

Nové Zámky: Košarisťan – Juraško, Andersons, Zaťko, Henderson, M. Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, R. Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry, Jakúbek

Čo na to tréneri?

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Bolo to derby so všetkým, čo k tomu patrí. V zápase bolo veľa emócií. Povedal by som, že väčšinu času, sme boli lepším mužstvom. Bohužiaľ, pre nás, brankár Košarišťan dnes chytal výborne. Keby sme premenili šance, ktoré sme mali, tak výsledok by bol pre nás určite priaznivejší. Podarilo sa nám otočiť nepriaznivé skóre z 2:3 a v závere sme to ešte poistili. Svojich hráčov musím pochváliť, hlavne za nasadenie.“

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Videli sme zaujímavý zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Bola výborná atmosféra, ktorú tvorili oba fankluby, ako nitriansky, tak aj náš novozámocký, za čo im patrí vďaka. Zápas sa lámal za stavu 3:2 v náš prospech, kde sme urobili veľkú chybu a súper vyrovnal. Rozhodovali detaily a vylúčenia, ktorých bolo na moje gusto trochu veľa. Neboli sme horším mužstvom a body nám pretiekli medzi prsty. Za stavu 3:2 pre nás, sme mali hru vo svojich rukách a boli sme v tej časti hry lepším mužstvom, škoda, že sme to nevyužili.“