Anton Hrachovský Futbal

Zámčania suverénne vyhrali skupinu: Bronzová priečka im ušla iba o vlások, FOTO

Futbalisti Nových Zámkov sa predstavili na jednom z tradičných zimných turnajov. Až do poslednej chvíle bojovali o medailové umiestnenie.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania suverénne vyhrali skupinu: Bronzová priečka im ušla iba o vlások, FOTO
4
Zdroj: Oblastný futbalový zväz NZ

Na palubovke športovej haly Milénium sa pri príležitosti už 18. ročníka zimného turnaja dospelých zišlo množstvo futbalistov. Celkovo 16 tímov zabojovalo 4. januára 2020 o zisk Pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky. Naše mesto malo na podujatí zastúpenie v podobe tímu FKM Nové Zámky.

Tradičný futbaový turnaj v Nových Zámkoch

Zámčania boli jediným zástupcom tretej najvyššej súťaže na Slovensku, zvyšok tímov pôsobí v piatej až ôsmej lige. O pohár zabojovali aj futbalisti Radavy, Bánova, Bardoňova, Veľkého Kýru, Čiech, Michala nad Žitavou, Podhájskej, Pozby, Komjatíc, Semerova, Mane, Zemného, Komoče, Dedinky a Rastislavíc.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Novozámčanom sa vďaka trom výhram podarilo vyhrať svoju A-skupinu, kde boli ich súpermi Radavčania, Bánovčania a hráči Bardoňova. V následnom štvrťfinále si poradili 4:0 s Čechami. Stopku im až v semifinále vystavil po prehre 1:3 nováčik 6. ligy FK Sokol Pozba. V súboji o bronz nestačili futbalisti FKM na hráčov piatoligového Zemného a podľahli im 0:1.

Napriek tomu neobišiel klub z Nových Zámkov bez ocenenia. Postaral sa oň Richard Marík, ktorý sa stal najlepším hráčom turnaja.