Anton Hrachovský Iné športy

Zámčania pod novým vedením s prehrou u majstra: Tschur medzi najlepšími strelcami

Hádzanári Nových Zámkov majú za sebou zápas na horúcej palubovke slovenského majstra. Výsledkové prekvapenie sa však nekonalo.

Zdroj: YouTube.com

Pod vedením staronového trénera Petra Sporneho sa hádzanári MHC Štart Nové Zámky predstavili na palubovke Tatrana Prešov. Proti lídrovi ligy ťahali v podstate počas celého duelu za kratší koniec, no až do 20. minúty mu nedovolili odskočiť na viac než dva góly. Až potom sa prejavili skúsenosti niekoľkonásobného slovenského majstra, ktorý vyhral prvý polčas o päť gólov. V tom druhom si už svoj náskok postrážil a tak sa zrodilo 6-gólové víťazstvo Šarišanov.

Po desiatich stretnutiach tak Zámkom stále patrí 6. priečka v ligovej tabuľke. Na konte majú 7 bodov. Na piatu Šaľu strácajú tri body.

Pozitívom sú aj naďalej výkony Tomáša Tschura. Prešovu strelil ďalších desať gólov, čo ho radí v priebežnej tabuľke strelcov na tretie miesto. Oproti lídrovi Lukášovi Péchymu z Hlohovca odohral o jeden duel menej a stráca na neho desať presných zásahov.

Nasledujúci ligový zápas odohrajú Novozámčania v piatok 6. decembra na domácej palubovke proti Slovanu Modra.

Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky 30:24 (15:10)

Najviac gólov: Rečičár 7, Michalka 6, Hozman 5 – Tschur 10/3, Vadkerti 5, Rakatynec 3

Rozhodovali: Cibere, Richvalský, vylúčení: 4:5, 7 m hody: 4/2 – 3/3, 235 divákov