Po prehre s Miškovcom sa hráči Nových Zámkov opäť tešili zo zisku troch bodov.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania opäť potešili fanúšikov: Výhra nad Liptákmi ich posunula už na 2. miesto

Novozámčania sa po dvoch zaváhaniach pustili do súpera s chuťou a v priebehu úvodných štyroch minút ho v podstate nepustili k zakončeniu. Až v 7. minúte nebezpečne pohrozil Richard Huna, ale Košarišťanova vyrážačka bola rýchlejšia. Ako prví dostali možnosť hrať presilovku hostia, tí ju však nevyužili. Krátko na to sa pozície vymenili a oslabení Liptáci inkasovali v 8. minúte z hokejky Zbořila otvárací gól stretnutia. V podstate okamžite mohli hostia vyrovnať, ale dvojica Vybiral – Uhrík nezakončila svoj nájazd dvoch na jedného ideálne. Rovnako dopadol Zbořilov pokus v ďalšej domácej presilovke. Domáci mohli svoje vedenie navýšiť v poslednej minúte prvej tretiny, no puk sa po Ručkayovej strele zastavil len pár centimetrov pred bránkovou čiarou. Nakoniec sa im to aj tak podarilo vďaka Rogoňovi, ktorý úspešne zakončil svoj nájazd na brankára Liptákov.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V úvodných minútach druhého dejstva ubudlo gólových príležitostí, časom sa však hra znovu rozbehla. Výbornú príležitosť mali domáci v 32. minúte, keď si faulovaný Ručkay vypýtal trestné strieľanie. Svoj švih umiestnil presne k ľavej žrdi a Nové Zámky viedli o tri góly. Veľmi blízko boli ku gólu aj Liptáci, ale Nádašdiho strela len opečiatkovala hornú žŕdku Košarišťanovej „svätyne“.

Tretia tretina začala gólovým úspechom hostí, keď Kriška z prvej zužitkoval Lištiakovu prihrávku naprieč predbránkovým priestorom. Hráči spod Tatier hrali v záverečnom dejstve tri presilovky, no ani jednu sa im nepodarilo zužitkovať. Najmä v tej tretej mali niekoľko veľmi sľubných príležitostí. Obrana domácich na čele s Košarišťanom však bola na svojom mieste.

MHC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Zbořil (Jurík, Hain), 20. Rogoň (Hain), 32. H. Ručkay (tr. strieľanie) – 41. Kriška (Lištiak, Tamáši)

Rozhodovali: Štefik, Haszonits (Maď.) – Šefčík, Váczi (Maď.), vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1925 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, König, Henderson, Hatala – Bajtek, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Jakúbek, Urban, Rogoň – Ondrušek, Fábry, Slávik

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Bača, Fereta, Horváth, Suchý, Kurali, Nemec, Košecký – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – Sukeľ, Oško, Uram – Lištiak, Tamáši, Števuliak – Uhrík, Piatka, Vybiral

Čo na to tréneri?

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Prvé dve tretiny boli veľmi dobré, mali sme vynikajúci pohyb, kombinácie a veľa šancí. Viedli sme 3:0, no v tretej tretine sme si to zbytočne skomplikovali tromi za sebou idúcimi vylúčeniami. No aj tak sme to ubránili a nakoniec sme vyhrali. Tešíme sa z troch bodov.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Myslím si, že Nové Zámky vstúpili do stretnutia koncentrovane. Na nás sa v prvej tretine asi prejavila dlhšia cesta, pretože sme nezachytili ich rytmus. Aj napriek tomu sa hral hokej hore-dole. My sme hrali presilovku, nedali sme gól. Následne hrali presilovku Nové Zámky a išli do vedenia 1:0. Prvú tretinu sme ako-tak ustáli, no našou chybou sme poslali súperovho útočníka do brejku. To bolo pre Nové Zámky dôležité, strelili ďalší gól a vyhrali prvú tretinu. V druhej tretine sme s tým chceli niečo urobiť, zlepšili sme pohyb, ale nedali sme kontaktný gól. Dostali sme ďalší gól, opäť sa dá povedať, že po našej chybe. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, zlepšili sme pohyb, začali sme hrať aktívne, dali sme hneď v úvode gól. Stav bol 3:1, mali sme ešte dosť príležitostí na kontaktný gól, ktorý nakoniec neprišiel.“