Ani výmena trénera nezabrala a hokejisti Nových Zámkov utrpeli v najvyššej slovenskej súťaži v poradí šiestu prehru v riadnom hracom čase. Tentoraz bol nad ich sily súper, s ktorým celú tipsportligovú púť odštartovali.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania nastúpili proti Zvolenu už s novým brankárom: Ani ten nezabránil prehre

Stretnutie vďaka hráčom oboch tímov nabralo od úvodu ´grády´. Už v 10. sekunde Brabenec obišiel hosťujúcu bránku, Hvila však nepretlačil puk za Barošov chrbát. V 5. minúte sa domáci brankár Lundström vyznamenal pri strele McGregora. Novozámčanom sa podarilo v 7. minúte otvoriť skóre počas presilovky, keď Chovan delovkou od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Zvolenčanov tento moment nezlomil a ešte v prvej tretine otočili skóre. V 11. minúte Mráz po nezištnej prihrávke Klhůfeka skóroval do odkrytej bránky a o dve minúty pretavil silnú pasáž hostí do vedúceho zásahu McGregor.

Domáci v prostrednej časti vyvinuli enormné úsilie na vyrovnanie. V 28. minúte však ideálnu prihrávku Hudeca spoza bránky nezužitkoval Fábry a v 31. minúte neuspel v čistej šanci Čaládi, ktorý sa ocitol sám pred Barošom. Hostia ustáli aj situáciu pri vylúčení Halamu, keď si hráči súpera v útočnom pásme vôbec nerozumeli a nevedeli si vytvoriť závar pred Barošom.

Nádeje na dobrý výsledok sa Novozámčanom začali rozplývať na začiatku tretej časti hry. Domáci obrancovia si nerozumeli na vlastnej obrannej čiare, Zuzin sa medzi nich natlačil a prekonal Lundströma. V 47. minúte zasadil domácim rozhodujúci úder Majdan, ktorý po návrate z trestnej lavice predviedol ukážkový blafák a poslal svoj tím do trojgólového trháku. Skóre spečatil v presilovke o dvoch hráčov McGregor.

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Góly: 7. Chovan (Hudec, Tibenský) – 11. Mráz (Klhůfek, Valenta), 13. McGregor (Majdan, Andersons), 42. Zuzin (Majdan, Habšuda), 47. Majdan (Mráz, Klhůfek), 54. McGregor (Zuzin).
Rozhodovali: Jonák – Stanzel, Vyšný, vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0.

HC Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Mäkinen, Chovan, Sandgren, Štindl, Ďurčo, Sucharda, Maier – Hvila, Brabenec, Saarinen – Tibenský, Hudec, Fábry – Paulovič, Lelkeš, Čaládi – Tábi, Rehák, Dubec
HKM Zvolen: Baroš – Andersons, Valenta, Habšuda, Demiters, Hataš, Fekiač, Dubeň, Ivan – Kňazev, Mráz, Klhůfek – Majdan, Zuzin, McGregor – Šimíček, Řezáč, Ďaloga – Petráš, Halama, Kelemen

Čo na to tréneri?

Július Pénzeš, tréner HC Nové Zámky: „Začiatok sme nemali zlý. Dali sme gól, žiaľbohu prišlo k úseku, keď sme hrali v oslabení troch na piatich. Súper nám odskočil a dostali sme sa do situácie, keď sme museli doťahovať zápas. Vytvorili sme si aj šance, ale chýbal nám dôraz a väčšia verva pri zakončovaní. V tretej tretine nás súper vyškolil v efektivite a rozhodol o jednoznačnom víťazstve. Veľmi ma to mrzí, najmä kvôli divákom, ktorí nás podporovali celý zápas. Patrí im veľká vďaka. Musíme na to čo najrýchlejšie zabudnúť, čaká nás ďalší dôležitý zápas. Musíme sa vyvarovať chýb, ktoré sme dnes urobili.“

Josef Turek, tréner HKM Zvolen: „Odohrali sme najlepší zápas v sezóne. Výborne chytal Baroš, vynikajúco hrala päťka Zuzina a Bruna Mráza. To sú dve naše kľúčové päťky, potvrdil to už aj minulý zápas. Hrali sme ako jeden tím, boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali.“