Anton Hrachovský Iné športy

Zámčania mali na dosah všetky tri body: Záver duelu s lídrom skupiny nezvládli

Futsalisti Nových Zámkov pokračujú v sezóne zápasmi o 5. až 8. miesto. Na palubovke Levíc to dlho vyzeralo nádejne, nakoniec však odišli bez bodov.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania mali na dosah všetky tri body: Záver duelu s lídrom skupiny nezvládli

Futsalisti Nových Zámkov pokračovali v nadstavbovej časti najvyššej súťaži o 5. – 8. miesto druhým zápasom. Narazili v ňom na tím z Levíc, ktorému v aktuálnej minitabuľke troch tímov patrí prvé miesto.

Novozámčania odštartovali duel sľubne, už v piatej minúte sa dostali do vedenia vďaka zásahu Martina Kováča. Po prvom polčase viedli 3:2, tento náskok sa im však udržať nepodarilo. Domáci Levičania totiž duel otočili tromi gólmi v priebehu deviatich minút, pričom vyrovnávajúci gól strelili tri minúty pred koncom a o minútu neskôr pridali víťazný zásah. Dvomi presnými zásahmi sa na strane Zámkov prezentoval skúsený Adam Bombicz.

Po skončení základnej časti sa Novozámčania ocitli v nadstavbovej skupine o 5. – 8. miesto. V trojčlennej tabuľke im robia spoločnosť hráči Levíc a ďalšieho z nováčikov – Prievidze. V najbližšom dueli sa Zámčania predstavia 14. februára na domácej palubovke proti Prievidzi. Aktuálne sú druhí, s rovnakým bodovým ziskom ako hráči Prievidze. Oba celky majú po šesť bodov, prvé Levice ich majú na konte už 15.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Futsal Team Levice – MŠK Nové Zámky 5:4 (2:3)

Góly: 7. Adami, 16., 38. Bačík, 29. Gabaš, 37. Gajdács – 5. Kováč, 8., 26. Bombicz (prvý z pen.), 12. Bielik (vl.)