Ilustračný obrázok k článku Zainvestuje sa do športovísk v Zámkoch? Radnica sa bude uchádzať o podporu
Zdroj: Dnes24.sk

Zainvestuje sa do športovísk v Zámkoch? Radnica sa bude uchádzať o podporu

Mestský úrad sa bude uchádzať o financie na obnovu niektorých športovísk. Poslanci zámer odobrili.

Anton Hrachovský Samospráva
Anton Hrachovský Samospráva

Zainvestuje sa do športovísk v Zámkoch? Radnica sa bude uchádzať o podporu

Mestský úrad sa bude uchádzať o financie na obnovu niektorých športovísk. Poslanci zámer odobrili.

Ilustračný obrázok k článku Zainvestuje sa do športovísk v Zámkoch? Radnica sa bude uchádzať o podporu
Zdroj: Dnes24.sk

Len nedávo bola ukončená čiastočná rekonštrukcia športovej haly Milénium. V budúcnosti by sa mohli dočkať aj ďalšie novozámocké športoviská. Závisí to aj od toho, ako bude radnica úspešná v čerpaní externých zdrojov.

Rozhodla sa totiž podať viacero žiadostí o príspevok na sfunkčnenie miestnej športovej infraštruktúry. Týka sa to areálu tenisových kurtov, futbalového štadióna L. Gancznera a atletického štadióna na Sihoti.

Tenis

Radnica má predložiť projekt rekonštrukcie a modernizácie tenisovej haly v športovom areáli na tenisových kurtoch na Čerešňovej ulici. V hale je treba vynoviť kúrenie, šatne a hraciu plochu.

Za grant by mali byť zaobstarané tri plynové teplovzdušné vykurovacie jednotky (19 800 eur s DPH). Nákup zariadenia šatní (skriniek a lavičiek) pre športovcov má stáť 3 600 eur s DPH. Najväčšiu investíciu vyžaduje kompletná výmena tenisového povrchu. V projekte sa uvažuje s tvrdým povrchom typu „hardcourt – Plexipave Plexicushion Prestige“ za 32 000 eur s DPH.

Mesto by sa v tomto prípade podieľalo na spolufinancovaní tým, že stavebnú časť rekonštrukcie šatní zabezpečí príspevková organizácia mesta Novovital.

Atletika

Slovenský atletický zväz dostane od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sumu 5 miliónov eur na rekonštrukciu a výstavbu atletických štadiónov. Rád by si z nej odkrojil aj Atletický club Nové Zámky.

V tomto prípade ide o rekonštrukciu atletického oválu na Štadióne na Sihoti. Aktuálne je povrch bežeckého oválu značne poškodený. Nový umelý polyuretánový vodopriepustný povrch hrúbky 10 – 13 mm by mal byť využívaný počas tréningového procesu, atletických podujatí a zároveň širokou verejnosťou mesta. V sektoroch technických disciplín by mal byť použitý umelý polyuretánový vodonepriepustný povrch.

Celkové výdavky projektu podľa rozpočtu sú 667 000 eur, maximálna požadovaná výška finančného príspevku je 400 000 eur. V prípade úspechu žiadosti by sa mala radnica spolupodieľať na financovaní sumou 267 000 eur.

Futbal

Poslanci sa tiež dohodli, že investovať treba aj do futbalového areálu na Sihoti. Revitalizované by mali byť hlavná hracia plocha i tie tréningové. Viacero z poslancov sa vyjadrilo, že na realizáciu projektu Sihoť 2022 by si mohla radnica vziať úver. V takom prípade by neprišlo k predaju areálu štadióna L. Gancznera v centre mesta.

Primátor na septembrovom mestskom zastupiteľstve informoval, že radnica pripraví materiál pre prípravnú fázu dokumentácie na revitalizáciu Sihote. Následne by sa mali poslanci pracovne stretnúť na radnici. „Následne, ak sa poslanci dohodnú, zvolám mestské zastupiteľstvo, na ktorom sa bude rokovať výlučne o revitalizácii športovej infraštruktúry na Sihoti,“ uviedol primátor Otokar Klein.

Okrem toho prišla na pretras ďalšia možnosť finacovania a to pomocou štátneho rozpočtu. Cieľom je vybudovanie zázemia pre mládežníkov na Futbalovom štadióne Ladislava Gancznera. Projekt pojednáva o výmene súčasných tribún za tri nové montované tribúny a dve hráčske striedačky.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín