Anton Hrachovský Správy

Začala sa výstavba ihriska za 400-tisíc: Cultplay ponúkne náhľad do minulosti

Novozámocká samospráva sa zapojila do medzinárodného projektu Cultplay. Práce na modernom ihrisku, odkazujúcom na históriu mesta, už začali.

Ilustračný obrázok k článku Začala sa výstavba ihriska za 400-tisíc: Cultplay ponúkne náhľad do minulosti
6
Galéria

Na sídlisku Nábrežie by malo do konca roka 2020 pribudnúť nové interaktívne ihrisko. Ide o výsledok projektu Cultplay spadajúceho pod Program INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko, do ktorého sa zapojili aj Nové Zámky.

V prípade projektu v našom meste ide o interaktívne ihrisko s tematikou renesančného opevnenia mesta Nové Zámky.

Začali práce na ihrisku

Na mieste už vidieť stroje spoločnosti Intersystem EU s.r.o. z Bytče, ktorá získala zákazku. Povrch ihriska (585 m2) má byť z liatej gumy, majú sa na ňom nachádzať informačné médiá a mobiliár.

Herná zostava je svojím tvarom inšpirovaná renesančnou šesťuholníkovou hviezdicovitou pevnosťou vybudovanou v Nových Zámkoch, ktorá slúžila ako oporný bod v bojoch proti tureckým vojskám.

Pre projekt v Nových Zámkoch bolo vyčlenených takmer 400-tisíc eur. Na túto sumu prispel Európsky fond regionálneho rozvoja 85% (cca 340-tisíc eur), štát 10% (cca 40-tisíc eur) a mesto Nové Zámky 5% (cca 20-tisíc eur).

Okrem Nových Zámkov sa do projektu Cultplay zapojilo aj Komárno, Kolárovo, Svodín, Šaľa, Hurbanovo, Komárom, Tata, Oroszlány a Kisbér. Európska únia vyčlenila na realizáciu projektu Cultplay viac ako 2,4 milióna eur.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Začala sa výstavba interaktívneho ihriska Cultplay
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie