Anton Hrachovský Hokej

Z Popradu sa vraciame s debaklom: Hokejoví kamzíci nás kopli až sedemkrát

Krutú prehru utŕžili novozámockí hokejisti pod Tatrami. V súboji 23. kola podľahli Popradu, ktorý ich vďaka tomu predbehol v extraligovej tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Z Popradu sa vraciame s debaklom: Hokejoví kamzíci nás kopli až sedemkrát

Po tejto prehre v tíme skončil hlavný tréner Július Pénzeš. Informovala o tom webová stránka klubu.

Poslední Popradčania vstúpili do „šesťbodového“ zápasu s predposlednými Novými Zámkami ako uragán. Skóre zápasu otvoril v 6. minúte Štrauch, ktorého individuálnej akcii z rohu klziska obrana hostí nevenovala žiadnu pozornosť a tak si pohodlne položil Lundströma a puk poslal do prázdnej bránky. Domáci poriadne hrýzli, ale sľubné strelecké príložitosti zahadzovali ako na bežiacom páse. V 13. minúte sa k puku po odraze dostal Štrauch a s výrazným prispením Lundströma ho dostal do siete – 2:0. Pred odchodom na prvú prestávku diváci po prvý raz v seóne odmenili výkon „kamzíkov“ mohutným potleskom.

Demontáž Nových Zámkov pokračovala pod Tatrami i v prostrednom dejstve. Kuriózny gól si pripísal v 24. minúte kanadský útočník domácich Henderson. Ten profitoval z váhavého zákorku brankára hostí, po ktorom skončil puk za jeho chrbtom – 3:0. Ligový nováčik kopil chyby v obrane. Jednu z nich využil prvý útok Popradu, keď po prihrávke Hendersona pohodlne rozvnil sieť Lapšanský. Hosťujúca lavička reagovala oddychovým časom a striedaním brankárov. Medzi tri žrde sa tak v 28. minúte postavil Škorvánek, ktorý už o štyri minúty kapituloval v presilovej hre po dorážke Troligu – 5:0.

Domáci hokejisti nedali nohu z plynu ani v tretej tretine. Zaujal ruský legionár Abramov, ktorý sa ani na druhý pokus nepresadil v samostatnom úniku. Gól si popradské publikum šiestykrát zakričalo až v 54. minúte, keď počas signalizovaného vylúčenia Lelkeša skompletizoval hetrik Andreas Štrauch. Hostia boli najbližšie ku čestnému zásahu päť minút pred koncom stretnutia. Z Brabencových akcií odmietol poslať puk do opustenej bránky najprv Drtina a po ňom i Bahenský. Po ďalšej hrúbke hostí za vlastnou bránou sa dostal puk k Jánovi Brejčkákovi, ktorý strelou pod hornú zrď spečatil debakel Nových Zámkov v pomere 7:0.

HK Poprad – HC Micron Nové Zámky 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Štrauch (Lichanec, B. Rapáč), 13. Štrauch (J. Brejčák, Lichanec), 24. Henderson (Lapšanský), 28. Lapšanský (Fabian, Henderson), 32. Troliga (Hvila, Kroták), 4. Štrauch (B. Rapáč, Bagin) 56. J. Brejčák (Abramov).
Rozhodovali: Šteffik – Riš, Korba, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 931 divákov.

Zostavy:
Poprad: Šúrek – Chaloupka, Fabian, Suchý, Kurali, Dinda, J. Brejčák, Ježek – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Abramov – B. Rapáč, Lichanec, Štrauch.
Nové Zámky: Lundström (28. Škorvánek) – Drtina, Cardwell, Sandgren, Mäkinen, Sucharda, Chovan, Rehák, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Čaládi, Kytnár, M. Hudec – Fábry, Pitule, Paulovič – Dubec, Lelkeš, Tibenský