Anton Hrachovský Hokej

Z Martina sa vraciame bez bodu: Hokejisti nestrelili ani gól

Hokejisti Nových Zámkov podľahli v 8. kole Tipsport ligy svojmu súperovi z Martina.

Ilustračný obrázok k článku Z Martina sa vraciame bez bodu: Hokejisti nestrelili ani gól

Súboj susedov z tabuľky nepriniesol v prvom dejstve veľa hokejovej krásy. Obrany na oboch stranách prevyšovali útoky a tak sa hralo takmer bez šancí. Šimko sa vyznamenal už v 2. minúte, keď chytil Dírerovú dorážku, Dzubina musel vyriešiť len niekoľko pokusov z diaľky.

Druhé dejstvo začali obe mužstvá lepšie. Už v 21. minúte musel Šimko zasiahnuť po pokuse Bílka, o minútu neskôr z dobrej pozície trafil Hvila len dobre postaveného Dzubinu. Skóre stretnutia otvoril v 26. minúte martinský Rzavský po prieniku z ľavého krídla, keď ho obrana hostí pustila až pred brankára. V 28. minúte dobre vystrelil Paulovič, ale martinský brankár bol na mieste. Aj v ďalších minútach to bol boj o každý puk, ale pekné kombinačné akcie naďalej chýbali. V 37. minúte sa hostia pri hre 4:4 po strele Tabačka, len s vypätím všetkých síl ubránili. O minútu neskôr dobre postavený Saarinen mieril len vedľa.

Tretie dejstvo malo najlepšiu úroveň. V 46. minúte prepásol veľkú šancu Koyš, keď korčuľoval sám na Šimka. Na druhej strane Brabenec prestrelil a o chvíľu jeho tutovku chytil Dzubina. Hostia boli v týchto fázach nebezpečnejší, v 49. minúte stroskotal Hvila na Dzubinovi. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát. Z protiútoku prekonal Šimka umiestnenou strelou Pokričák. Domáci sa potom sústredili na pozorné bránenie a hostia nenašli recept na jej prekonanie. Presadiť sa im nepodarilo ani počas 54 sekundovej hry bez brankára. Naopak, z protiútoku definitívne o víťazstve martinských hokejistov rozhodol Bílek gólom do prázdnej bránky a Dzubina si prvýkrát v sezóne udržal čisté konto.

MHC Martin – HC Nové Zámky 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 26. Rzavský (Jurášek), 50. Pokrivčák, 60. Bílek (Koyš).
Rozhodovali: Snášel – M. Smrek, Synek, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1700 divákov

Zostavy:
MHC Martin:
Dzubina – Tabaček, Brňák, Pacalaj, Rantanen, Leško, Pulli, Rusina, Fabian – Bílek, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Surovka, Dírer – Rzavský, Jurášek, Ambroz – Nemček, Poliaček
HC Nové Zámky:
Šimko – Sandgrén, Čížek, Mäkinen, Cardwell, Ďurčo, Chovan, Maier, Štindl – Fábry, M. Hudec, Hvila – Semorád, Brabenec, Saarinen – Paulovič, Čaládi, Lelkéš – Tábi, Hegyi, Sucharda

Čo na to tréneri?

Pavol Paukovček, tréner Martina: „Nastúpili sme v oklieštenej zostave bez štyroch zranených hráčov. Na súpera sme sa zodpovedne pripravili a podali sme bojovný výkon. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom, ktorí zahrali na hranici svojich možností. V dôležitých momentoch nás podržal brankár Dzubina. Kým súper gól nedal, my sme strelili tri a tak sa tešíme z cenného víťazstva.“

Ivan Černý, tréner Nových Zámkov: " Bol to vyrovnaný zápas, obe mužstvá hrali s nasadením. Chlapcom nemôžem vyčítať málo snahy, bojovnosti a nasadenia. Hokej je však o chybách. Súper naše potrestal. My sme bohužiaľ v tomto smere neboli úspešní. Bez gólu sa nedá vyhrať a preto je výsledok taký, aký je. Sme sklamaní, chceli sme v Martine bodovať. Mrzí nás, že sa nám zranil obranca Čížek."