Anton Hrachovský Šport

Výsledky zámockých tímov počas víkendu: Hokejisti a futbalistky víťazne

Počas víkendu sa na slovenských športoviskách predstavilo viacero novozámockých športových tímov. Ako sa im zadarilo?

Ilustračný obrázok k článku Výsledky zámockých tímov počas víkendu: Hokejisti a futbalistky víťazne

DVTK Miškovec – HC Nové Zámky 0:4 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 17. Rusk (Galanisz, Miskolczi), 30. Galanisz (Láda, Leppanen), 50. Rantannen (Vas, Ritó), 53. Láda (Miskolczi)

Zostava HC Nové Zámky: Kováč – Dudas, Cetkovský, Lantoši, Schultz, Šimek, Salija, Novotný, Varga, Tibenský, Kučkin, Prapavessis, Kovačević, Raenko, Rehák, Chovan, Hain, Šimun, Šiska, Zbořil, Dubinin

Na svoj tretí duel vo Vyšehradskom pohár vykorčuľovali Novozámčania na ľade maďarského Miškolcu. Súper nedovolil našim hokejistom ani raz skórovať a tak sa Zámčania museli porúčať po premiérovej prehre v tomto pohári 0:4.

HC Nové Zámky – UTE Budapešť 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 42. Chovan (Lantoši)

Zostava HC Nové Zámky: Romančík – Prapavessis, Hain, Raenko, Novotný, Kučkin – Salija, Kovačevič, Cetkovský, Dubinin, Schultz – Plášil, Chovan, Zbořil, Varga Róbert, Lantoši – Šiška, Šimek, Tibenský, Šimun, Fábry

Záverečný duel základnej časti Vyšehradského pohára odohrali Zámčania doma, keď privítali hráčov UTE Budapešť. V zápase veľmi chudobnom na góly padol jediný – rozhodujúci zásah si v 42. minúte pripísal náš obranca Martin Chovan. V tabuľke ´slovenskej´ vetvy pohára tak patrí Novým Zámkom 3. priečka za Popradom a Nitrou. Nitra, podobne ako štvrtá Žilina, má však jeden zápas k dobru.

Futbal

FKM Nové Zámky – FK Dubnica 0:2 (0:0)
Góly: 55. Pagáč, 58. Vaško

Zostava FKM Nové Zámky: Dovičovič – Petráš, Ešek, Piskla, Letko (71. Baksics) – Obert, Fiala (80. Švajda), Korman, Muchaya (62. Dikácz) – Matič, Kingambo

Štvrtí Novozámčania privítali v sobotu na svojej pôde druhú Dubnicu. Ani po stretnutí sa postavenie tímov v ligovej tabuľke nezmenilo. Prispelo k tomu aj viacero nevyužitých príležitostí domácich futbalistov, veď skóre mohli meniť Muchaya aj Kingambo. V druhom polčase tak udreli hostia a v priebehu troch minút rozhodli o výsledku. Najbližší duel hrajú naši futbalisti už v stredu 30. augusta, keď doma vyzvú rezervu DAC Dunajská Streda.

Futbal – ženy

FC Spartak Trnava B – FC Union Nové Zámky 0:4 (0:2)
Góly: 10., 44. Pintérová, 48. Bujdáková, 50. Mikulcová

Zostava FC Union Nové Zámky: Vojtelová – Slováková, Geržová ©, Blechová, Mazúchová, Pintérová (64.Bugyiková), Mikulcová (55.Rajnerová), Budovcová, Hatalová (55.Šemeláková), Biharyová (56.Šumová), Bujdáková (68.Szabó)

Naše futbalistky nastúpili na svoj druhý zápas v 2. lige a so svojimi súperkami si opäť poradili, opäť na nulu. Po dvoch dueloch tak majú na svojom konte vysoko pozitívne skóre 18:0. Gólovo znova zahviezdila Noémi Pintérová, ktorej sa podarilo skórovať dvakrát. V tabuľke strelkýň jej tak patrí s 5 gólmi priebežné tretie miesto. V najbližšom stretnutí – už v utorok 29. augusta o 17:00 privítajú Zámčanky na Sihoti hráčky Vrakune.