Anton Hrachovský Hokej

Hokejová St. Nicolaus 1. liga mala na programe zápay 35. kola. V jednom z nich sa predstavili aj hráči Nových Zámkov, sily si zmerali s Prešovčanmi.

Ilustračný obrázok k článku Výbuch v záverečnej tretine: Napriek vedeniu Zámčania vysoko prehrali s Prešovom

Po prehre v Skalici si hráči novozámockej rezervy pripísali druhú porážku v roku 2019. Tentoraz nestačili na predposledný Prešov a vo Zvolene mu podľahli vysoko 3:13.

V drese Nových Zámkov sa objavilo niekoľko hráčov A-tímu, medzi nimi Sebastián Slávik, Richard Ondrušek či Martin Jakúbek, no ani oni nedokázali udržať priaznivý vývoj duelu po prvej tretine. Kým po úvodných 20 minútach viedli Nové Zámky 2:1, súper skóre otočil, pričom v tretej tretine strelil až 9 gólov.

Už v stredu 9. januára privítajú bielo-zelení tím HC Osmos Bratislava, ktorému patrí v ligovej tabuľke 6. miesto. Zámčania sú aj naďalej poslední.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Prešov – MHC Nové Zámky B 13:3 (1:2, 3:0, 9:1)

Góly: 5. Stena (Iždinský, Benko), 22. Benko (Chlepčok, Magdolen), 27. Matejovie (Lupták, Iždinský), 29. P.Marcinek (Magdolen, Dubina), 43. Tužinský (Chlepčok, Kicha), 45. P.Marcinek (Magdolen, Pulščák), 47. Hajda (P.Marcinek, Pulščák), 49. P.Marcinek (Magdolen, Tužinský), 49. Stena (Iždinský, Voitcekh), 52. Dubina (P.Marcinek, Vrbka), 53. Magdolen (Pulščák, P.Marcinek), 59. Hajda (Magdolen, Pulščák), 59. Chlepčok (Tužinský, Benko) – 11. Dobrotina (Ľ.Buc, Murashov), 16. Ľ.Buc (Jakúbek, Slávik), 47. Vörös (Dobrotina)

Rozhodovali: Hatala – Číž, Nosek, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ondrušek (Nové Zámky B) na 5 min + DKZ za pichnutie, presilovky: 4:0, osalabenia: 0:0. 95 divákov

Zostavy:

HC Prešov: Bábik (M.Marcinek) – Hajda, Zavalniuk, Matejovie, Dubina, Benko, Voitcekh – Pulščák, Tužinský, P.Marcinek – Iždinský, Stena, Lupták – Magdolen, Liubimov, Chlepčok – Kicha, Lamač, Vrbka

MHC Nové Zámky B: Glosár (Vyžinkár) – Ľ.Buc, Evdokimov, Židulják, Ryšavý, Štefánik, Petro, Šimko, Procháczka – Slávik, Ondrušek, Jakúbek – Dobrotina, Murashov, Maroš – Hariš, Vörös, Kucsera – Janka, Danilov, Gubó

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.