Anton Hrachovský Iné športy

Výborný výkon Zámkov na Považí: S víťazom Slovenského pohára s tesnou prehrou, VIDEO+FOTO

Novozámockí hádzanári si zmerali sily s tímom z Považia. Napriek vyrovnanému priebehu ostali všetky body u súpera.

V 6. kole Slovnaft Handball extraligy narazili hráči MHC Štart Nové Zámky na aktuálneho držiteľa Slovenského pohára – Považskú Bystricu. Od úvodu duelu si Zámčania držali tesný jednogólový náskok, až v 17. minúte sa ujali vedenia domáci Považania. Úvodné dejstvo skončilo ich tesným vedením 18:17. Vyrovnaný duel pokračoval aj v druhom polčase, v 42. minúte sa dostali do vedenia opäť hráči Štartu. Považskobystričanom sa nakoniec podarilo otočiť skóre a zápas doviedli do víťazného konca pomerom 31:28.

Po piatich stretnutiach tak Zámčanom patrí 5. priečka v ligovej tabuľke, na konte majú 4 body. Na Hlohovec, ktorý má na konte o jedno odohrané stretnutie viac, strácajú tri body. Aj naďalej pokračuje vo výborných výkonoch Tomáš Tschur, vďaka ôsmim streleným gólom sa drží na tretej priečke tabuľky strelcov.

Ďalší ligový zápas absolvujú hráči Štartu v piatok 11. októbra na domácej palubovke proti Šali.

MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 31:28 (18:17)

Najviac gólov: Briatka 7/5, Ivanycia 6, Vallo 5 – Tschur 8/3, Rakatynec 6, Kocák, Molnár, Vadkerti po 4

Rozhodovali: Daňo, Sabol, vylúčení: 7:4, 7 m hody: 5/5 – 4/3, 300 divákov