Anton Hrachovský Iné športy

Vrchol sezóny v Nových Zámkoch: Na šampionáte sa predstavili aj domáce dievčatá

Slovenskí športoví gymnasti uzavreli počas uplynulého víkendu sezónu. Jeden z dvoch finálových šampionátov sa konal v Nových Zámkoch.

Ilustračný obrázok k článku Vrchol sezóny v Nových Zámkoch: Na šampionáte sa predstavili aj domáce dievčatá
Zdroj: TASR

Slovenskí športoví gymnasti uzavreli počas uplynulého víkendu (30. novembra – 1. decembra 2019) sezónu. Muži sa stretli na majstrovstvách Slovenska v Šamoríne, ženy cvičili na „béčkovom“ šampionáte v Nových Zámkoch.

Vrchol sezóny aj v Nových Zámkoch

V Nových Zámkoch sa v spojenej kategórii starších žiačok a junioriek predstavilo 30 súťažiacich, v mladších kategóriách ďalších 54 dievčat.

Najvyššiu známku získala vo viacboji Katarína Valentová z KGŠ Trnava (48,600). Nina Morovičová zo Slávie UK Bratislava obsadila druhé miesto so ziskom 47,700 bodu, tretia skončila Nina Kadušáková z GK ŠG UMB Banská Bystrica s výkonom 46,750.

Na pretekoch sa predstavili aj tri gymnastky z Nových Zámkov. Zara Vavríková obsadila v kategórii mladšie žiačky 16. miesto, Mirka Keresztésová obsadila medzi staršími žiačkami 5. priečku a juniorka Lucia Oroszová skončila tiež na 5. mieste.

Situácia sa zlepšuje

V Šamoríne sa prezentovalo 55 súťažiacich vo všetkých kategóriách od najmladších žiakov až po dospelých. „Situácia sa z roka na rok, krôčik po krôčiku, postupne zlepšuje,“ povedal tréner sekcie mužov Martin Zvalo.

„Máme stále viac pretekárov, hlavne v najmladších kategóriách. Pred rokom súťažil jediný junior, teraz už sme mali štyroch,“ doplnil. Všetci štyria pritom absolvovali celý viacboj, najlepšiu známku dostal Matej Nemčovič zo Slávie UK Bratislava (72,700).

Aktuálne jediný slovenský gymnasta v hlavnej kategórii Slavomír Michňák si zacvičil vo svojej primárnej disciplíne kôň na šírku, kde získal známku 12,900.

„Rok bol pre Slavomíra úspešný, aj keď sa nepodarilo splniť všetky ciele. Žiaľ, nezískali sme olympijskú miestenku. Na Európskych hrách v Minsku postúpil do finále a obsadil šiestu priečku a na majstrovstvách Európy v poľskom Štetíne skončil na 15. mieste. To sú v podmienkach, ktoré máme k dispozícii, top výsledky,“ zhodnotil sezónu tréner Zvalo.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie