Viktória Botošová Práca

Vizážistka Nicole na rovinu: Mnohé Novozámčanky si nevedia kresliť obočie!

Základom kvalitnej vizáže je aj čistá a zdravá pleť, ktorá je jednou z prvých vecí, ktoré si na človeku všimnete. Pozrite sa však, akých prehreškov sa podľa novozámockej vizážistky Nicole Rajčániovej dopúšťame.

Ilustračný obrázok k článku Vizážistka Nicole na rovinu: Mnohé Novozámčanky si nevedia kresliť obočie!
Zdroj: Dnes24.sk

Vizážistka Nicole nám naposledy prezradila, v čom spočíva tajomstvo krásnej vizáže. Tentokrát sme nevenovali radám, ale prehreškom. Pozrite sa, čoho sa podľa Nicole Rajčániovej dopúšťame…

Prečo si sa rozhodla ísť práve cestou líčenia?

Milujem to, čo sa líčení týka, som na malovátka taký malý úchyl, vždy mám potrebu kúpiť si niečo nové, skúsiť si niečo nové na sebe a potom to preniesť na svoje zákazníčky, je to forma oddychu, ale aj veľká drina.

Venuješ sa aj permanentnému make-upu. Aké sú Novozámčanky, keď ide o tento druh make-upu? Majú obavy a vyhýbajú sa mu, alebo je oň naopak u nás veľký záujem?

Permanentný make-up je na trhu už dosť dlho, ale nikdy nebol tak prirodzený a žiadaný ako je tomu za posledné roky, takže ženy sa prestali báť a ak vidia výsledok, tak do toho bez otázok idú.

Koľko sa už zaoberáš vizážou a permanentným make-upom?

Vizážou sa zaoberám už tretí rok, čo však stále nie je veľa, ale beží to neskutočne rýchlo. V auguste to bol rok, čo sa venujem permanentnému make-upu.

Stalo sa ti, že za tebou prišla zákazníčka s tým, že už permanentný makeup má, ale šlo o nejaký „nevydarený pokus“ a ty si sa musela snažiť o nápravu, alebo vylepšenie?

Tých je asi najviac, čo mi je ľúto, pretože sa zverili niekomu do rúk a netušili, že práve ich obočie zostane poškodené a zohavené. Obočie je jedna z najdôležitejších čŕt na tvári, udáva náš výraz, je to skutočný rám tváre a preto si niekoľkokrát premyslite, ku komu pôjdete. Ale zatiaľ sa každá takáto premena podarila a zákazníčky mali znova úsmev na perách.

Dobíja ťa to energiu, alebo dobrými pocitmi, keď od teba odchádzajú zákazníčky spokojné?

Určite áno. Som veľmi citlivá žena a záleží mi na ostatných, pretože si miesto nich predstavujem seba a aké by to asi bolo, keby mne niekto tak pomôže či poradí v oblasti vizáže a permanentného make-upu.

Spomínaš si, na svoju prvú zákazníčku, ktorú si líčila?

Jasné, ako keby to bolo včera, bola som neskutočne nervózna, líčenie trvalo skoro 2 hodiny, ale prežili sme to .. (smiech)

Stávajú sa ti, počas tvojej práce aj nejaké vtipné príhody? Máš nejakú takú, na ktorú, keď si spomenieš, tak ťa hneď rozosmeje?

Mne všetko padá z rúk, takže štetce lietajú okolo zákazníčok. :) Ale ide skôr o situačný humor, so zákazníčkami som v tesnej blízkosti a ak si naozaj rozumieme, potichu sa rozprávame a v tom sa začneme nahlas smiať. Naposledy pri tetovaní obočia, keď zákazníčka chcela vyskočiť na kreslo, tak ho vlastne preskočila, ale nič sa nestalo. Iba sme sa smiali, trocha škodoradosti neuškodí.

Aká je vizážistka Nicole v súkromí? Staráš sa o svoj každodenný vzhľad, alebo sa ti stane, že ťa môžu ľudia stretnúť aj nenalíčenú?

V súkromí som skoro stále nalíčená, ale ak sa náááhodou stane, že nestíham, tak oči si stále upravím, aj keď jemnejšie plus balzam na pery.

Akých chýb sa podľa teba Novozámčanky najčastejšie dopúšťajú?

Ak to mám zhrnúť, Novozámčanky si kreslia naozaj nepekné obočia, viem, že moje sa tiež nemusí páčiť všetkým, ale naozaj by dievčatám stačilo pozrieť si pár návodov na internete a ich tvárička opeknie o minimálne 50%. Odporúčam vyhodiť mastné a nekvalitné ceruzky a nahradiť ich štetčekom na obočie a kvalitnejšími tieňmi.

Myslíš si, že tvoju prácu ľudia hodnotia práve aj podľa tvojej vizáže? Si reklamou , alebo „imidžom svojej firmy“? Staráš sa o seba s vedomím, že ľudia si ťa vyberú práve podľa tvojho vzhľadu?

Aj keď sa to možno nezdá, nepristupujem k sebe takýmto spôsobom. Milujem líčenie a rovnako aj seba ľúbim líčiť, pretože ma to stále baví a vnímam to ako „maľbu“ na plátno. Nerobím to preto, aby si mňa vybrali, nebodaj ma brali ako chodiacu reklamu, tou sú skôr moje spokojné zákazníčky.

Aj ty si len človek.. Stane sa ti, že sa dopustíš aj ty nejakého prehrešku? Napríklad, že si unavená ideš spať neodlíčená, alebo sa nenakrémuješ a ideš na slnko, alebo podobne?

Nikdy nechodím nalíčená spať. Môj priateľ by o tomto vedel rozprávať :) so slovami „kašli na to dnes, raz ti to neuškodí“ vždy začnem rapotať, aké je to dôležité odličovať sa naozaj dôkladne pred spaním. Najväčším prehreškom pre pleť je nedostatok spánku, takže skôr by som sa označila za nezodpovednú v tomto smere.

Na svojom FB si sa pochválila kurzom so samotným Lukášom Kimličkom. Ako si sa tam dostala a ako kurz líčenia prebiehal?

Bola som tam 30. mája, tesne pred bakalárskymi štátnicami, takže som mala nervy na krajíčku. Išli sme tam spolu s kamarátkou Viki Malperovou ráno, aby som všetko stíhala, keďže ma čakal nabitý deň. Ja som kurz vyhrala prostredníctvom jednej súťaže, išlo o jednodňový kurz s názvom Foto Make-Up a Lukáš nám všetkým vysvetľoval aké výrobky používať pre určité efekty pri fotografovaní. Samozrejme to nie je jedno a dozvedela som sa i tu zaujímavé info. Ďalej nasledovalo kontúrovanie tváre – celosvetovo známe – preslávené Kim Kardashian, ale to som už ako tak ovládala, keďže sa ja viac menej učím z internetu a potom na sebe. A cez toto tieňovanie som si už prešla. Inak je to dosť ťažké :)

Mnohé baby ti toto stretnutie iste závideli. Aký je Lukáš Kimlička osobne?

Kimlička bol super, veľmi milý chlapík a úplne ľudský, ústretový, pekne pochválil, ale aj povedal, keď sa mu niečo nepáčilo. Samozrejme sú veci, ktorým som naučená a neviem ich na sebe zmeniť – zvyk používať jeden prípravok roky a nedám sa prehovoriť. No určite som stretnutie s ním považovala za pozitívne. Zistila som, aké krémy a podklady používať pri fotení pre iný look na fotke, plus si od kurzu neustále opakujem „tieňovať, tieňovať, tieňovať…“

5 rád od ostrieľanej vizážistky zo Zámkov: V čom spočíva tajomstvo krásnej vizáže?

Foto: Archív Nicole

Vizážistka Nicole a jej práca
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie