Anton Hrachovský Šport

Nové Zámky ožili behom. Na Sihoti sa stretlo viac ako 50 pretekárov.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Tradičný beh mestom má staronového víťaza, v prvej trojke aj Zámčan Dráfi

Beh mestom v Nových Zámkoch je už pomaly tradícou. Popri rieke Nitra sa aj tento rok zišli desiatky pretekárov, ktorí si zmerali svoje sily v 10,83 km dlhom behu. Na Sihoti sa uskutočnil tretí ročník tohto športového podujatia, ktorého usporiadateľmi sú Občianske združenie AKTIVITA V TVOJOM MESTE spolu s Atletickým clubom Nové Zámky.

Tretí ročník behu s úspechom

Pretek s názvom ´AVTM beh mestom Nové Zámky 2017´ s hromadným štartom sa bežal po asfalte s prevýšením do 10 metrov, pričom štart i cieľ pretekov bol pri Atletickom štadióne na Sihoti.

Na štart sa postavilo 53 pretekárov.

Absolútnym víťazom sa stal, podobne ako pred dvomi rokmi, Imrich Magyar z Bešeňova. Na druhom mieste sa umiestnil reprezentant Atletického klubu Nové Zámky a minuloročný víťaz Karol Dráfi. Medzi mužmi nad 50 rokov dobehol najrýchlejšie Peter Urbanovič. Spomedzi žien sa na stupienok víťaziek postavili Natália Mészárosová, Barbora Kobolková a Valéria Kliská.

V každej kategórii uvádzame pretekárov, ktorí sa umiestnili v prvej trojke a Novozámčanov.