Anton Hrachovský Kultúra

Vianočná nálada a trh v Štúrove: O zábavu sa postará pestrý PROGRAM

Adventná nálada dorazila aj do Štúrova. Miestna radnica prichystala pre obyvateľov viacero lákadiel.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná nálada a trh v Štúrove: O zábavu sa postará pestrý PROGRAM
Zdroj: Mesto Štúrovo

Vianočná nálada v meste na brehu rieky Dunaj potrvá od začiatku decembra až do konca roka 2019. Jednou z tradícií je aj zapaľovanie adventných sviečok na veľkom venci v centre mesta.

Slávnostné zapálenie adventných sviečok sa v Štúrove koná o 16:00 každú zo štyroch adventných nedieľ. Na pešej zóne ich zapaľujú osobnosti mesta. Okrem toho príde počas decembra na viacero podujatí.

Vianočný program v Štúrove

Vianočný trh

Tohtoročný vianočný trh sa uskutoční v tretiu adventnú nedeľu 15. decembra 2019.Začne o 14:00 na pešej zóne. Predstavia sa na ňom remeselníci zo Štúrova a blízkeho okolia s bohatým výberom výrobkov a vianočnej dekorácie.

Knihu pod vianočný stromček

Mestská knižnica sa v nedeľu 15. decembra prezentovať zaujímavou ponukou. Každý, kto zavíta na pešiu zónu počas vianočného trhu od 14:00 do 16:00 a zastaví sa v adventnej knižnici, bude si môcť vybrať knihy do daru.

Tradičná vianočná kapustnica

V tretiu adventnú nedeľu 15. decembra sa bude variť aj tradičná vianočná kapustnica. Podávať sa bude od 14:00 v stánku mestského úradu.

Vianoce prichádzajú…

O kultúrny program sa počas vianočného trhu postarajú žiaci základných škôl a Základnej umeleckej školy Ferenca Liszta. V podaní speváckeho dua Tamása Mészárosa a Gabriely Tar zaznejú známe vianočné skladby.

Adventné koncerty

Vianočné koncerty sú zaručeným spôsobom, ako si spraviť náladu. Počas adventného obdobia sa ich v Štúrove odohrá hneď niekoľko.

 • sobota 7. december 2019, 18:00, Kultúrny dom

  Spevácky zbor Szivárvány prinesie Vianočný koncert. Po jeho skončení sa bude konať neformálne stretnutie a spievanie členov zboru so záujemcami z radov verejnosti.

 • nedeľa 8. december 2019, 11:00, Modlitebňa Reformovanej kresťanskej cirkvi v Štúrove

  Počas nedeľnej bohoslužby si veriaci užijú vystúpenie speváckeho súboru Szivárvány.

 • sobota 14. december 2019, 16:30, Kultúrny dom

  V druhú decembrovú sobotu sa bude konať Vianočný koncert Základnej umeleckej školy Ferenca Liszta v Štúrove.

 • nedeľa 15. december 2019, 17:00, Kultúrny dom

  V rámci štúrovského adventu je na programe aj vianočný koncert Súkromnej základnej umeleckej školy Kataríny Pappovej.

Charitatívna zbierka

V Štúrove sa konala aj charitatívna zbierka s názvom „Buď dobrý, urob dobrý skutok!“ venovaná rodinám v hmotnej núdzi.. Usporiadalo ju Občianske združenie Zlaté jablko – Aranyalma.

Uskutočnil sa 1. decembra 2019 od 15:30 do 17:00 na pešej zóne. Obyvatelia mesta Štúrovo a regiónu mohli prispieť funkčnými a čistými hračkami, vypratými plyšovými hračkami, spoločenskými hrami, kozmetikou, čistiacimi a hygienickými potrebami, trvanlivými potravinami, sladkosťami.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie