Anton Hrachovský Krimi

Veterná smršť zasiahla aj Nové Zámky: Zasahovať musela aj mestská polícia, FOTO

Veterná smršť v Nových Zámkoch si vyžiadala viacero zásahov polície i hasičov. Našťastie, prišlo iba k materiálnym škodám.

Ilustračný obrázok k článku Veterná smršť zasiahla aj Nové Zámky: Zasahovať musela aj mestská polícia, FOTO
3
Galéria

Víchrica, ktorá sa v pondelok 30. septembra prehnala prakticky po celom území Slovenska, spôsobila značné škody aj v Nových Zámkoch.

Zásahy polície na viacerých uliciach

Plné ruky práce mali aj príslušníci Mestskej polície v Nových Zámkoch. „Počas pondelkovej veternej smršte zasahovali nezávisle od hliadok štátnej polície aj tri hliadky mestskej polície. Zabezpečovali okolie spadnutých stromov, strhnutých striech a oznamovali príslušníkom hasičského a záchranného zboru, ako aj zamestnancom firmy Novovital, poškodené stromy, neprejazdné cesty, chodníky,“ informoval náčelník Mestskej polície Nové Zámky Jozef Tököly.

Situácia bola podľa neho veľmi komplikovaná. „Hliadky mestskej polície zabezpečovali okolie spadnutých stromov na uliciach Šurianska, Bitúnkova, Hviezdoslavova, Pribinova, Kollárová, Medzimlynie, Novomestská, Jazdecká, Nábrežná. Z budovy v areáli  F. Kapisztóryho, ako aj z budovy bývalej elektrotechnickej školy pri stanici na Ľ. Štúra a z budovy pri ZŠ G. Behtlena boli strhnuté plechové pokrytia striech,“ pokračuje policajný náčelník.

Podľa stupňa dôležitosti boli všetky zistené a nahlásené prípady ihneď riešené príslušníkmi HaZZ, ako aj zamestnancami mestskej firmy Novovital. Upratovanie a odstraňovanie drevín pokračovali aj v utorok 1. októbra.

„Najpodstatnejším faktom z pondelka je, že sme nezaregistrovali žiadny úraz, poranenie spôsobené veternou smršťou,“ dodal na záver Tököly.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Víchrica napáchala materiálne škody aj v Nových Zámkoch
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie