Veľký triumf nad Košicami, nováčik z Nových Zámkov je na čele tabuľky, VIDEO

Novozámockí hokejisti privítali na svojom ľade osemnásobného slovenského majstra. Od úvodných minút obojstranne rýchly hokej s množstvom šancí na oboch stranách.

Ilustračný obrázok k článku Veľký triumf nad Košicami, nováčik z Nových Zámkov je na čele tabuľky, VIDEO

Skalp osemnásobného majstra z Košíc si pripísali hokejisti Nových Zámkov v 4. kole Tipsport ligy. Ambiciózny nováčik na domácom ľade zvíťazil 4:3 po predĺžení a s 9 bodmi na konte sa posunul na čelo tabuľky práve na úkor Košíc. Víťazný gól Novozámčanov dosiahol v 64. min Lukáš Hvila po prihrávke Milana Kytnára. Nové Zámky majú oproti ostatným súperom o zápas viac, keďže už hrali s reprezentačnou ´dvadsiatkou´. Z piatich stretnutí zverenci trénera Miroslava Chudého trikrát zvíťazili.

HC Nové Zámky – HC Košice 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0) po predĺžení

Góly: 2. Kytnár (Sucharda), 11. Hudec (Sucharda), 30. Chovan M. (Hudec), 64. Hvila (Kytnár) – 8. Nagy (Varga), 22. Spilar (Nagy, Suja), 44. Bartánus (Šmach).
Rozhodovali: Baluška, Konc, Tvrdoň, Orolin, vylúčení: 0:7, navyše Klíma (Košice) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

HC Nové Zámky: Šimko – Čížek, Ďurčo, Chovan M., Maier, Štindl, Sucharda – Podstavek, Brabenec, Semorád – Lelkeš, Hudec, Fábry – Hvila, Kytnár, Paulovič – Tábi, Hegyi, Dubec
HC Košice: Habal – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Šedivý, Michalčin, Boltun – Nagy, Suja, Spilar – Bartánus, Hruška, Bicek – Varga, Milý, Hričina – Bartoš, Šoltés, Klíma

Čo na to tréneri?

Ivan Černý, asistent trénera Nových Zámkov: „Prvá tretina bola z našej strany vynikajúca, dostali sme sa do vedenia 2:1, mali sme viacero gólových šancí, boli tam aj nejaké žŕdky. V druhej tretine Košice pridali a vyrovnali hru. V tretej nás už dostali pod tlak, našťastie nám dobre zachytal brankár. Chlapci sa snažili bojovať, mali sme trochu aj problémy so zostavou. Chýbajú nám dvaja obrancovia, Cardwell so Sandgrenom, takže sme to museli hrať na šesť bekov. Bol to tretí zápas v týždni, takže nám už trochu v tretej tretine dochádzali sily, hlavne v tých obranných činnostiach. Sme radi, že sme išli do predĺženia, kde Kytnár s Hvilom rozhodli. Musím pochváliť aj našich divákov, ktorí boli fantastickí a samozrejme aj celé naše mužstvo.“

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: „Úvodná tretina nebola podľa našich predstáv, inkasovali sme ako prví. Následne sme ale dokázali v oslabení vyrovnať stav na 1:1. Dá sa povedať, že súper nás v obrannej tretine prehral, dostával sa viac na puk. Myslím si však, že od druhej tretiny sa hra vyrovnala, mali sme tam niekoľko vyložených šancí, ktoré sme však nepremenili. My sme verili, že stav v tretej tretine vyrovnáme, čo sa nám aj podarilo. Išlo to až do predĺženia, kde sme mali dve vyložené šance, nepremenili sme ich a paradoxne sme inkasovali, takže odchádzame iba s bodom.“