V zápase s Topoľčanmi padlo desať gólov: Z víťazstva sa tešili domáci

V úvode prípravy sa už Nové Zámky s Topoľčanmi stretli. Býci vtedy vyhrali 7:2 a tak nastal čas na "odvetu".

Ilustračný obrázok k článku V zápase s Topoľčanmi padlo desať gólov: Z víťazstva sa tešili domáci
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Kto by čakal, že aj druhé vzájomné meranie síl bude plne v rukách tipsportligistu, ten by ostal prekvapený. Účastník druhej najvyššej súťaže nepredal svoju kožu lacno.

Po 6 minútach hry bolo skóre vyrovnané, keď sa presadil Kluka za Topoľčany a Rogoň za Nové Zámky. Hostia sa do konca prvej tretiny ujali vedenia zásluhou Väyrynena (1:2).

Počas prostredného dejstva sa domácim hokejistom podarilo vyrovnať, keď si presný zásah pripísal Novák (2:2).

Poriadny gólostroj však prišiel až počas poslednej dvadsaťminútovky. Za Topoľčany sa presadil dvoma gólmi Kalináč a po jednom pridal aj Hvizdoš a Tomčák. Za Nové Zámky skóroval Holenda a Fereta.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HC MIKRON Nové Zámky 6:4 (1:2, 1:0, 4:2)

Góly: 6. Kluka, 24. Novák (Martiška), 45. Kalináč (Novák, Kluka), 50. Hvizdoš (Kalousek), 56. Tomčák, 57. Kalináč (Jurák) – 6. Rogoň, 17. Väyrynen, 46. Holenda, 55. Fereta. Vylúčenia: 6:6. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 30:38.

Topoľčany: Romančík – Novák, Mihalko, Škápik, Bystričan, Bulák, Vyskoč, Gergel, Klepanec – Jurák, Kalináč, Kalousek – Nemček, Tomčák, Kluka – Gergel, Laššo, Šimun – Hvizdoš, Martiška, Smolka

Nové Zámky: Trutt (30. Kožiak) – Hain, Holenda, Fereta, Västilä, Ordzovenský, Drtina, Chatrnúch – Hämäläinen, St-Cyr, Väyrynen – Bajtek, Ondrušek, Štrauch – Rogoň, Embrich, Záhradník – Okoličány, Nemec, Andrisík

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.