Správy

V Zámkoch vyhlásili mimoriadnu situáciu: Majiteľov chatiek a záhrad vyzvali k evakuácii!

Pretrvávajúce dažde dvíhajú hladiny riek. V Nových Zámkoch hrozia povodne.

Ilustračný obrázok k článku V Zámkoch vyhlásili mimoriadnu situáciu: Majiteľov chatiek a záhrad vyzvali k evakuácii!
Zdroj: Mesto Nové Zámky

Primátor Nových Zámkov vyhlásil 16. októbra o 12.00 hodine pre územie mesta mimoriadnu situáciu z dôvodu zvýšeného nebezpečenstva povodní. Mimoriadna situácia platí až do odvolania.

„Žiadame všetkých obyvateľov mesta, ktorí majú svoje chatky a záhradky v blízkosti rieky Nitry, aby opustili zatopené územia a evakuovali ľudí a zvieratá do bezpečia. Na hrádzi je hliadkovacia služba mestskej polície, ktorá poskytne pomoc pri evakuácii," informuje mesto Nové Zámky.

Radnica vyzvala Novozámčanov, aby túto správu oznámili aj svojim známym, prípadne susedom. Vedenie mesta zároveň upozornilo, aby sa ľudia v dotknutých lokalitách pohybovali len z nevyhnutných dôvodov.

„Mesto v súčasnosti vykonáva všetky potrebné opatrenia pre ochranu našich zvieratiek z interaktívnej zvieracej škôlky v Berku. Zvieratká sme premiestnili do susedného oploteného areálu, ktorý leží o niečo vyššie. Uložili sa tam balíky slamy, ktoré slúžia ako podstielka a súčasne ako ďalšie navýšenie terénu. V prípade núdze mesto okolo areálu uloží vrecia s pieskom ako ďalšiu bariéru proti vode," dodáva vedenie mesta .

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie