Anton Hrachovský Samospráva

V Zámkoch sa chystá verejná diskusia: Na radnici sa bude debatovať o cyklotrasách

K budovaniu cyklistickej infraštruktúry v Nových Zámkoch sa budú môcť vyjadriť aj obyvatelia. Na radnici sa bude konať verejná diskusia.

Ilustračný obrázok k článku V Zámkoch sa chystá verejná diskusia: Na radnici sa bude debatovať o cyklotrasách
Zdroj: TASR

Téma cyklistickej infraštruktúry v Nových Zámkoch je stále živá. Radnica momentálne pracuje na realizácii prvej etapy budovania cyklochodníkov. Plánovaná dĺžka prvej trasy vedenej od železničnej stanice cez Ľ. Štúra – Letomostie až po Podzámsku ulicu je podľa radnice zhruba do 800 m.

Verejná diskusia o cyklodoprave

Najnovšie sa do diskusie na túto tému môže zapojiť aj široká verejnosť. Na pôde mestského úradu sa totiž uskutoční verejná diskusia.

Poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva 29. októbra schválili predloženie žiadosti na projekt „Rozvoj cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Meste Nové Zámky".

Radnica má v pláne vybudovať dokopy štyri cyklotrasy v celkovej dĺžke zhruba 5 400 m. Začiatok prvej etapy ráta s trasou vedúcou Podzámskou ulicou, ktorá pokračuje cez Letomostie, Ulicu Ľ. Štúra a končí na Námestí Republiky pred železničnou stanicou.

Verejná diskusia ohľadom cyklistickej infraštruktúry sa bude v Nových Zámkoch konať 9. decembra o 16:00.

Témou stretnutia bude prezentácia situácie v ktorej sa mesto nachádza. Vedenie mesta plánuje odprezentovať pripravený projekt týkajúci sa práve vyššie spomenutej cyklotrasy medzi železničnou stanicou a Podzámskou ulicou. Okrem toho by sa mala verejnosť dozvedieť aj o pripravovaných projektoch, na ktorých Mestský úrad pracuje a ktoré by mohli byť dokončené v roku 2020 tak, aby na ich financovanie bolo možné žiadať prostriedky z rozpočtu SR.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie