Novozámočania po sérii štyroch prehier prišli o postupovú miestenku do play off a na domácom ľade tak chceli naplno bodovať proti Žiline, ktorá pred týmto zápasom zaznamenala šesť prehier v rade.

Ilustračný obrázok k článku V polovici duelu prehrávali Zámčania o šesť gólov: Ani zvýšená aktivita im už nestačila

Ako prvý pohrozil strelou švihom po sóle Handlovský, no minul domácu bránu. Na druhej strane kontroval Varga, ale Tomek bol úspešnejší. Nerozhodný stav trval len do šiestej minúty, keď sa po Húževkovej strele najlepšie pri novozámockej bránke zorientoval Švihálek a šikovne spoza brankára zasunul puk za jeho chrbát. Prešlo len 137 sekúnd a skóre sa menilo znova, tentoraz po zlej domácej rozohrávke domácich, keď Hruška poslal puk medzi kruhy na súperovu hokejku, čo v konečnom dôsledku zužitkoval Juraj Jurík. Znížiť mohol Varga, ktorý sa dostal k puku v útočnom pásme, ale tiesnený neuspel. Rovnako si Tomek poradil s Husákovým zakončením spomedzi kruhov. Už už to vyzeralo, že tímy pôjdu do šatne s takýmto stavom, no v závere tretiny vykorčuľoval počas presilovky hostí spoza domácej bránky Tvrdoň a v poslednej sekunde švihom prestrelil novozámockého brankára.

Do druhého dejstva nastúpil v domácej bránke Patrik Romančík, ten však udržal čistý štít len niekoľko úvodných minút, kým Pospíšil z rohu klziska našiel voľného Kozáka, ktorý bez prípravy poslal puk do brány. Podobne ako v prvej tretine, aj v tej druhej udreli hostia dvakrát krátko po sebe. Necelú minútu po Kozákovom presnom zásahu pridal ďalší Húževka a Novozámočania boli zrelí na uterák. K tomu sa pridala ich vyše minútová hra troch proti piatim, pričom k vylúčeným Saulietisovi s Husákom pribudol na trestnú lavicu aj Jass. V 32. minúte hrali domáci opäť oslabenie o dvoch hráčov, tentoraz dvojminútové. To trvalo len 30 sekúnd, keďže po akcii na jeden dotyk s Holovičom a Juraškom ho využil Klimenta. V 34. minúte sa konečne presadili aj domáci hráči a to vďaka Šimunovmu zakončeniu. Toho napodobnil o niekoľko sekúnd neskôr Zbořil a Novozámčania znížili na rozdiel štyroch gólov. Ďalší domáci zásah mohol z otočky pridať Šille ale Tomekov betón bol rýchlejší. Podobne ako v prvej, aj v druhej tretine padol v poslednej minúte gól, tentoraz však do žilinskej siete. Úspešným strelcom bol znova Zbořil.

Ako prvý sa v tretej tretine predviedol Romančík, ktorý musel zasahovať proti Handlovského dorážke spoluhráčovej strely. V 46. minúte vypukla na domácom štadióne radosť po štvrtýkrát, keď sa presadila štvrtá novozámocká formácia a Saulietis dotlačil puk do žilinskej siete. Domáci mali vo zvyšku zápasu ešte viacero príležitostí na strelenie gólu, no žiadnu z nich už nevyužili, vrátane hry bez brankára. Naopak, 23 sekúnd pred koncom strelil gól do prázdnej brány Švihálek a tri body tak putovali na sever Slovenska.

HC Nové Zámky – MsHK Žilina 4:7 (0:3, 3:3, 1:1)

Góly: 34. Šimun (Škoda, Jass), 35. Zbořil (Hřebejk), 39. Zbořil (L. Jurík), 46. Saulietis (Dubec, Lorraine) – 6. Švihálek (Húževka), 8. J. Jurík, (Roman, Švihálek), 20. Tvrdoň (Mendrej, Andersons), 24. Kozák (Pospíšil, Tvrdoň), 25. Húževka (J. Jurík, Mazanec), 32. Klimenta (Holovič, Juraško), 60. Švihálek (Húževka)
Rozhodovali: Stano, Mullner – Šefčík, Gegáň, vylúčení: 8:4, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0.

HC Nové Zámky: Baroš (21. Romančík) – M. Hruška, Plášil, Novák, Husák, Salija, Jass, Rehák, Šimek – Zbořil, L. Jurík, Hřebejk – Šille, Šimun, Škoda – Varga, Novotný, Fábry – Saulietis, Lorraine, Dubec

MsHK Žilina: Tomek – Hatala, Kozák, Roman, Juraško, Mazanec Andersons, Dolinajec, Mendrej – Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Konečný, Ondruš, Rogoň

Ohlasy po zápase

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Do polovice zápasu sme vôbec nefungovali, boli sme roztrasení, nahrávali sme súperovi a zaslúžene sme prehrávali 0:6. Veľa sme faulovali, dostali sme góly v oslabení. Tú druhú polovicu zápasu sme odohrali parádne. Keby sme mali trošku šťastia, mohli sme získať i ten bod ale za tú prvú polovicu sme si nezaslúžili vyhrať.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Išli sme sem s cieľom vyhrať, pretože posledné zápasy sme prehrali a dávali sme málo gólov. Dnes sme do zápasu vstúpili parádne. V polovici sme viedli 6:0, nechcem povedať, že sme domácich valcovali, ale takmer všetko, čoho sme sa chytili, nám tam padlo. Viedli sme 6:0 a nechceli sme tu dopadnúť ako v poslednom zápase, keď sme viedli 4:1 a prehrali sme. Nakoniec sme sa o výsledok strachovali, ale našťastie sme to vďaka Bohu uhrali a vyhrali za tri body.“