V Palárikove vzniknú nové pracovné miesta: Robotu si ľudia nájdu v mlyne

Nájsť ľuďom prácu je jednou z hlavných priorít, ktorou sa v súčasnosti zaoberá vedenie obce Palárikovo. Neďaleko Nových Zámkov by tak mali vzniknúť nové pracovné miesta.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku V Palárikove vzniknú nové pracovné miesta: Robotu si ľudia nájdu v mlyne
Zdroj: TASR

Nájsť ľuďom prácu je jednou z hlavných priorít, ktorou sa v súčasnosti zaoberá vedenie obce Palárikovo. Ľudia musia za prácou dochádzať do Nových Zámkov, Nitry i vzdialenejších miest. Preto sa pred časom rozhodli vybudovať v obci priemyselný park, ktorý bol skolaudovaný ešte minulý rok.

Záujem prejavili zahraniční investori

O podnikanie v 44-hektárovom parku zatiaľ prejavili záujem tri firmy, ktoré už na výstavbu výrobných hál získali aj stavebné povolenie. Jedným z významných investorov v obci novozámockého okresu je ukrajinská firma A. X. Agroslavinvest, ktorá podpísala s obcou zmluvu na prenájom stavebného pozemku. Cieľom tejto spoločnosti je vybudovať mlyn, v ktorom sa bude mlieť múka. Vznikne teda Mlynsko – pekárenský komplex s názvom MLYN-300.

Zamestná sa takmer pol stovky ľudí

Komplex v Palárikove by mal zamestnať skoro 50 ľudí a denne by mal vyprodukovať okolo tristo ton múky. Investícia za skoro päť a pol milióna eur sa má začať stavať na jar budúceho roku. Mlyn by mali dokončiť o dva roky neskôr.

Palárikovo ponúka svojou geografickou polohou výnimočnú príležitosť pre investorov. Leží v časti Slovenska, kde sa rodí najviac slovenského obilia. Navyše je na dôležitej železničnej trati, a tak má aj dobré prepravné napojenie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame