V okrese vzniknú nové pracovné miesta: Postará sa o to pestovanie rajčín

Pracovné miesta vzniknú rozšírením skleníkového hospodárstva v našom okrese. Kde presne sa tak stane?

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku V okrese vzniknú nové pracovné miesta: Postará sa o to pestovanie rajčín
Zdroj: TASR

Práca vďaka novému skleníku

Rozšírením skleníkového hospodárstva v obci Bruty v okrese Nové Zámky by malo vzniknúť 20 nových pracovných miest. Nový skleník s rozlohou 3 hektáre so súvisiacim technickým vybavením a inžinierskou infraštruktúrou plánuje vybudovať šalianska spoločnosť MPconnect. Skleník bude slúžiť na celoročné pestovanie paradajok.

Súčasťou projektu, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie, je aj dostavba kombinovaného zdroja tepla, v ktorom bude umiestnená plynová kogeneračná jednotka a záložný plynový kotol.

Tie budú zásobovať nový skleník teplom a elektrickou energiou. Nové objekty budú nadväzovať na jestvujúce skleníkové hospodárstvo z hľadiska stavebno-technického, architektonického a technologického, ale aj prevádzkového a funkčného.

Výhodou je už existujúce zariadenie

Rozšírenie existujúceho skleníkového hospodárstva v katastrálnom území obce Bruty priamo súvisí s umiestnením existujúcej časti skleníkového hospodárstva spoločnosti. „Vláda Slovenskej republiky podporuje pestovanie zeleniny priamymi platbami a dotáciami z fondov EÚ na vybudovanie prevádzok. Ďalšou výhodou je už vybudované technologické a sociálne zariadenie, ktoré vyhovuje bez väčších zásahov aj pre navrhovanú prístavbu,“ uvádza vo svojom projekte investor. Rozšírením skleníkového hospodárstva sa doterajší počet zamestnancov zvýši z 10 na 30 ľudí.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame