V Nových Zámkoch sa premieta už aj v Kovaku: Návrat retro štýlu

Kultúrny dom sa vďaka špeciálnemu premietaniu filmov presunul o desaťročia späť. Na svoje si prídu aj seniori.

Anton Hrachovský

Projektor, ktorý bol zaobstaraný pre Amfiteáter, bude mesto v mesiacoch mimo letnej sezóny (september – máj) využívať v Dome kultúry na podujatia filmového ale aj iného charakteru, ako sú napríklad besedy, prednášky, prezentácie a podobne.

Retro kino

Novinky sa dočkali miestni seniori. Okrem nových titulov sa im pred každý predstavením premietne aj „retro“ filmový týždenník na klasickom 35 mm projektore. V tomto trende sa v Dome kultúry bude pokračovať opäť od jesene 2019.

„Celuloidový film sa premieta na klasickom kotúči z autentickej filmovej premietačky, ktorá zostala v premietacej kabíne. Pochádza z päťdesiatych rokov minulého storočia a stále funguje, rovnako ako aj súprava na lepenie roztrhnutých celuloidových filmov,“ uvádza radnica na svojom webe.

V Dome kultúry premietli seniorom 2. apríla film „Chata na predaj“ a 5. apríla sa v rámci podujatia Koniec vojny v Nových Zámkoch pomocou projektora premietali historické fotografie z bombardovania Nových Zámkov počas II. svetovej vojny. Už 21. mája ich čaká titul „Po čom muži túžia“.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk