Anton Hrachovský Správy

V nemocnici pokračuje obnova za milióny: Cieľom je moderné zariadenie, VIDEO

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky už prebiehajú rekonštrukčné práce. Rozdelené sú až do troch etáp a vyjadrila sa k nim trojica kompetentných predstaviteľov.

Zdroj: Dnes24.sk

V týchto dňoch prebiehajú práce vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky v západnej časti monobloku na podlažiach 1 až 13. Konkrétnejšie, menia sa stúpačky, a to tak, že sa uzavrú dve až tri miestnosti na tom danom poschodí, otvorí sa šachta, odstránia sa súčasné existujúce kanalizačné, vodovodné, cirkulačné potrubia a následne sa osadia nové.

Veľká rekonštrukcia nemocnice začala

Plánovaný odhad prác na jednu etapu výmeny stúpačiek je 21 dní. Práce budú takto pokračovať, až kým sa vymenia všetky stúpačky v budove monobloku. Tieto zvislé práce (celkom 8 etáp) na západnej a východnej časti budovy by mali trvať do júla 2020.

Súbežne s týmito prácami by sa mohlo začať aj s výmenou dvoch výťahov, predpokladaný začiatok prác je január 2020. Ide o takzvanú druhú fázu vertikálnych prác, kde sa počíta s výmenou 10 výťahov s inteligentným systémom privolávania. Výťahy by mali byť dokončené v októbri 2021.

Výnimkou prebiehajúcich prác na západnej časti monobloku je 4. poschodie, bývalý priestor Psychiatrického oddelenia FNsP Nové Zámky, ktoré bolo ako jediné celé vyprázdnené. Momentálne tam prebiehajú kompletné rekonštrukčné práce, aby toto poschodie mohlo v tretej fáze horizontálnych stavebných prác slúžiť ako dočasný „domov“ pre ostatné oddelenia a kliniky, ktoré sa tam budú sťahovať.

V tretej fáze prác sa vždy jedno celé oddelenie alebo klinika presunie na 4. poschodie, ktoré bude spĺňať potrebný prevádzkový štandard, aby tam mohli začať práce na výmene elektroinštalácie, svietidiel, výmene stropov a podláh, stierky a maľby.

Ukončenie prerábky v roku 2021

Predpokladaný termín začatia prác na ostatných poschodiach monobloku je stanovený na júl 2020 a ukončenie na október 2021. Na projekt s názvom Moderná Fakultná nemocnica Nové Zámky pre moderný región juhozápadného Slovenska boli z fondov Európskej únie vyčlenené prostriedky vo výške 15 195 431,14 eur.

Pre Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Nové Zámky je tento projekt dôležitý aj z toho dôvodu, že nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť nielen pre takmer 140-tisíc obyvateľov okresu, ale je taktiež svojimi oddeleniami významná pre spádovú oblasť Nitrianskeho a Trnavského kraja.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Vo Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky prebieha viacero prerábok
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie